پرورش اردک تجربه‌ای شگفت انگیز است! آن‌ها زیبا هستند و سرگرمی‌های زیادی را به حیاط می‌آورند. با این حال، اردک‌ها موجودات بی‌نظیری هستند. بسیاری از مردم فکر می‌کنند پرورش اردک و مرغ یکی است. از بعضی جهات آن‌ها مشابه هستند. تفاوت‌های مهمی نیز وجود دارد. شناخت اردک‌ها و نیازهای آن‌ها چیزی است که باید قبل از پرش به جمع شدن اردک‌ها پی برد.

12 کار قبل از پرورش اردک

1. نژادهای توصیه شده

Pekins به عنوان نژاد توصیه شده من برای اردک حیاط خلوت آمده است. آن‌ها به دلایل زیادی عالی هستند. اولین آن‌ این‌ها اردک‌های بزرگی هستند که برای پرواز خیلی سنگین هستند. بنابراین، می‌توانید به آن‌ها اجازه دهید محدوده خود را در حیاط خود آزاد کنند زیرا میانگین وزن آن‌ها در حدود 10 پوند است. سنگین بودن، لازم نیست نگران این باشید که سعی می‌کنند برای زمستان پرواز به جنوب کنند. اردک‌های پکین علوفه‌ای عالی و همچنین نژاد اردک بسیار دوستانه‌ای هستند. آن‌ها به دلیل اندازه و همچنین لایه‌های بسیار خوبی از تخم‌های بزرگ سفید منبع بسیار خوبی برای گوشت هستند. خاطر نشان می‌شود اگر دوست دارید اردک‌های پکین را پرورش دهید که معمولا به تنظیم مصنوعی احتیاج دارد زیرا مرغ‌ها تنظیم کننده خوبی نیستند.

Khaki Campbells یکی دیگر از نژادهای اردک بسیار توصیه شده است. اندازه آن‌ها کوچکتر است (معمولا حدود 3 پوند وزن دارند) اما پرواز محدودی دارند. مهم است که نژاد پیدا کنید که در پرواز محدود باشد زیرا در غیر این صورت نگهداری از آن‌ها دشوار است. آن‌ها به دلیل داشتن لایه های عالی و همچنین تخم های بزرگ سفیدی ذکر شده اند. با این حال، این اردک‌ها همچنین در مقایسه با اردک‌های پکین به عنوان نژاد کم رنگ‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند. همانطور که از نام آن‌ها بیان شده است، آن‌ها یک رنگ خاکی هستند. رنگ پاهای آن‌ها از نظر جنسی متفاوت است. نرها دارای پا نارنجی هستند در حالی که ماده‌ها قهوه‌ای دارند. Khaki Campbells همچنین علوفه‌های عالی هستند.

2. محافظت مناسب

اردک‌ها به شدت طعمه می‌خورند. اگر سگی معمولی دارید، اردک‌ها را از آن دور نگه دارید. من می‌گویم طبیعی است زیرا بعضی از نژادهای سگ یا سگ‌های بزرگتر انرژی لازم برای تعقیب اردک را ندارند. با این حال، من می گویم، بیشتر سگ‌ها انجام می‌دهند! بنابراین قبل از پرورش اردک این مسئله را در نظر بگیرید. نگه داشتن اردک در محصور به دلیل شاهین و سایر پرندگان طعمه یک گزینه عاقلانه است. قرار دادن آن‌ها در حصارکشی شما در حیاط خلوت یا حتی قرار دادن حصار در اطراف منطقه آن‌ها باید از آن‌ها محافظت کند. شاهین‌ها کار سختی را در مورد نحوه بیرون کشیدن حیوان از حصار کوچکتر در منطقه دارند. آن‌ها نمی‌توانند مانند هلیکوپتر کار کنند، بنابراین اگر حصاری دارید که مانع از بین رفتن آن‌ها می‌شود، از بین می‌برد، پس از آن، محافظت از شکارچیان طیور برای اردک‌های شما می‌کند.

3. مسکن اردک

اردک‌ها نه به خانه فانتزی احتیاج دارند و نه آرزو می‌کنند. در حقیقت، هرچه خانه فراتر شود، خوشبختانه به نظر می‌رسد. از آنجا که اردک‌ها ضد آب هستند، آن‌ها دوست دارند تا حد ممکن مرطوب شوند. به نظر می‌رسد دادن خانه‌ای به آن‌ها که بتواند کمی رطوبت در خود داشته باشد و جریان هوا زیادی داشته باشد، باعث خوشبختی آن‌ها می شود. پالت‌ها گزینه های خوبی برای خانه‌های اردک هستند زیرا به آن‌ها پناه می‌دهد اما در عین حال امکان جریان هوا و رطوبت نیز وجود دارد. 0مهم‌ترین قسمت ساخت خانه اردک اطمینان از کمبود کف زمین است که اردک بتواند با یک رمپ کوچک وارد آن شود. اگر خانه اردک را خیلی زیاد کنید، اردک‌ها از آن می ترسند و از آن استفاده نمی‌کنند. شما می‌توانید یک اردک را در داخل خانه خود جعبه لانه سازی قرار دهید، اما این در واقع برای راحتی شما هنگام جمع آوری تخم‌مرغ است. اگر یونجه را ترک کنید، مرغ جایی را که می‌خواهد لانه می‌سازد و به طور مرتب در آنجا می‌گذارد.

4. عادت‌های تخم‌گذاری اردک ها

اردک‌ها مانند مرغ نیستند. وقتی روزها کوتاه‌تر می‌شوند، تولید تخم‌مرغ کاهش می‌یابد، اما هنوز هم به صورت پراکنده کنار هم قرار می‌گیرند اما اردک‌ها این کار را نمی‌کنند. آن‌ها هر سال در زمستان دچار وقفه می‌شوند. در جاییکه امسال زمستان نسبتا ملایم داشته ایم، مرغ ما بعد از کریسمس به تخم گذاری ادامه داد. در اکثر سال‌ها، آن‌ها تقریبا در ماه نوامبر ترک می‌شوند و در آغاز بهار دوباره جمع می‌شوند. با این حال، اردک‌ها در واقع زودتر از مرغ بلند می‌شوند. در طول زمان تخم‌گذاری، او قبل از اینکه پای شما به کف بیفتد تخم مرغ گذاشته است. این تجربه من است که گرچه اردک‌ها در تمام طول سال تخم نمی‌گذارند، اما تخم‌های بسیار بزرگتری دارند و پرندگان بسیار سخت تر از مرغ هستند.

5. اردک‌ها عاشق آب هستند، اما به یک سد کامل احتیاج ندارید.

افرادی که هرگز اردک پرورش نداده‌اند ممکن است تصور کنند که برای داشتن آن‌ها به استخر نیاز دارند. اردک‌ها علاوه بر این برای اهداف آشامیدنی به آب احتیاج ندارند. حتی برای این کار، هر روز یک سطل 5 لیتری آب شیرین پر کنید و آن‌ها بسیار خوشحال خواهند شد! گرچه اردک‌ها برای زنده ماندن به شنا نیاز ندارند، اما آن‌ها عاشق آب هستند. اگر در یک ملک بدون منبع آب شنا زندگی می‌کنید، یک استخر پلاستیکی بخرید. اردک‌ها اهمیتی نمی‌دهند! آن‌ها عاشق شنا هستند و تمام روز در استخر پلاستیکی شنا می‌کنند!

6. غذا برای اردک

اردک‌ها غذای زیادی می‌خورند. آن‌ها عاشق غذا خوردن هستند! اگر مراحل خاصی برای جلوگیری از این امر دنبال نشود، آن‌ها می‌توانند غذای خود را هدر دهند. مهمترین کاری که باید انجام شود این است که مواد غذایی و آب آن‌ها را از هم جدا نگه دارید. آن‌ها عاشق بازی در آب هستند و عاشق غذا خوردن هستند، بنابراین، آن‌ها قصد دارند این دو را امتحان کنند و مخلوط کنند!

اردک علوفه می‌خورند، بنابراین همه علف‌های هرز و هر گیاه دیگری را که به آن‌ها پیشنهاد می‌کنید، می‌خورند. اردک‌ها عاشق علوفه هستند. آن‌ها همچنین ذرت را دوست دارند. ذرت آن‌ها را بسیار چاق‌تر می‌کند، بنابراین اگر قصد استفاده از آن‌ها را برای گوشت دارید، مراقب باشید که ذرت را به چه مقدار تغذیه کنید.

7. اردک‌ها نگهبانان باغ بزرگ هستند

اردک‌ها بهترین دوست یک باغبان هستند! آن‌ها گیاهان شما را برای همه اشکالات گشت‌زنی که ممکن است سعی در خوردن آن‌ها داشته باشند. آن‌ها در از بین بردن اشکالات گیاهان بدون آسیب رساندن به گیاه واقعی بسیار عالی هستند. تنها حرف احتیاط این است که تا زمانی که گیاهان مرحله نهال را پشت سر نگذارند، به اردک‌های خود اجازه ندهید. اردک ها تمایل به قدم گذاشتن روی گیاهان کوچک و کشتن آن‌ها دارند.

8. عالی برای گوشت

اردک ها برای پرورش به عنوان منبع گوشت، به ویژه اردک‌های پکن، عالی هستند. آن‌ها می توانند در مدت 3 تا 4 ماه رشد قابل توجهی داشته باشند. داشتن منبع گوشتی زنده چندان طول نمی‌کشد. آن‌ها علوفه‌ای هستند، بنابراین به وزن خود کمک می‌کنند تا از خود تغذیه کنند. فرآیند قصابی بسیار شبیه به مرغ است.

9. تفاوت در جنسیت

نحوه جفت گیری اردک با دیکر حیوانات متفاوت است و دانستن تفاوت خصوصیات اردک‌ها مهم است، بنابراین شما با دو مرد سر و کار ندارید. اردک ماده مانند یک اردک معمولی به نظر می‌رسد. با این حال، صدای کوک او بیشتر به صورت honk به نظر می‌رسد. اردک نر یک پر دم کوچک دارد که در نوک دم او فر می‌کند. او معمولا پشت سر او را دنبال می‌کند و ساکت تر از این دو نفر است. هنگامی که او را رهبری کرد، خواهید دید که او سرش را به بالا و پایین می‌کشد تا بتواند به راحتی با او ارتباط برقرار کند و او را لگد بزند تا او را به هر جایی که می‌خواهد به آنجا برود. اگرچه اردک‌های نر نرمتر صحبت می‌کنند اما پرندگان بسیار شجاعی هستند! اگر به مرغ و تخم‌های او خیلی نزدیک شوید او از آن‌ها محافظت می‌کند. او با کوبیدن سر خود شروع می‌کند (گویی شما را لعنت می‌کند) تا شما را مجبور کند تا از او دور شوید.

10. جفت گیری

این مهم است که بدانید اردک‌های نر معمولا به بیش از یک ماده نیاز دارند. آن‌ها نیاز جنسی بسیار بالایی دارند و به معنای واقعی کلمه می‌توانند یک مرغ ماده را به اعدام پرورش دهند. یک اردک نر می‌تواند تا 12 مرغ را اداره کند! همچنین، اگر شما تاره با اردک‌های خود آشنا شدید، وحشت نکنید! او در تلاش نیست که او را بکشد. بسیاری از مواقع به نظر می‌رسد وقتی در حال جفت گیری هستند در استخر خود بازی می‌کنند. اگر می‌بینید که او سرش را زیر آب فشار می‌دهد، وحشت نکنید و فکر نکنید که او سعی دارد او را غرق کند. بلکه آن‌ها فقط جفت گیری می‌کنند.

11. نگه داشتن اردک با مرغ

بسیاری از افراد اردک‌های خود را با مرغ پرورش می‌دهند. این یک تجربه شخصی است. اردک‌ها و مرغ‌ها معمولا می‌توانند خوب همزیستی باشند. حتی با میانگین خروس‌ها می‌توانید تجربه‌ای بدست آورید. تنها خطر جمع آوری این دو با هم این است که یک خروس سعی خواهد کرد اردک ماده را جفت کند. این مسئله تا آنجا که خروس اردک ماده را جفت نمی‌کند، مشکلی ندارد. خروس زائدی ندارد که هنگام جفت گیری از بدن وی بیرون زده باشد. در واقع این مرغ است که عمل جفت گیری را با خروس انجام می‌دهد. از طرف دیگر، یک اردک زائد دارد. این یک مسئله است زیرا مرغ‌ برای رسیدگی به آن مجهز نیستند. این امر باعث ایجاد خطر پرولاپس در مرغ‌های شما می شود که می‌تواند آن‌ها را بکشد. این یک انتخاب شخصی است که برای هر مالک ساخته شده است.

12. اردک‌ها واقعا پرنده‌های سختی هستند

به مرغ‌ها و اردک‌ها اجازه دهید که با هم زندگی کنند، زیرا مشکلی در پرورش متقابل ندارید. من با جوجه‌ها در ابتلا به عفونت‌های تنفسی ویروسی مشکلاتی داشتم. با این حال، اردک‌های من هرگز یک بار هم بیمار نشدند. این مهم است زیرا مرغ ها سیستم تنفسی بسیار حساس دارند که اردک‌ها در آن قرار ندارند. این باعث سردردهای زیادی می‌شود! آن‌ها نسبت به سرما حساس نیستند زیرا اردک‌های خود را پیدا خواهید کرد که در خارج از باغچه با برف روی زمین یا در هنگام طوفان باران آویزان هستند. آن‌ها فقط پرندگان سنگین‌تر و سخت‌تر از هر زمان دیگری هستند که چندین هدف را در بر می‌گیرند و پرورش اردک در مزرعه بسیار سرگرم کننده است!

دسته ها

دیدگاه ها

یک دیدگاه دربارهٔ «12 کار قبل از پرورش اردک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *