شرط 2 جوجه کشی رطوبت

هنگامی که دمای جوجه کشی مناسب باشد ، دامنه سازگاری جنین با رطوبت نسبتاً گسترده تر است، اما لازم است از پدیده “درجه حرارت بالا و رطوبت زیاد” ، “دمای پایین و رطوبت زیاد” جلوگیری شود.

در کل دسته از جوجه کشی ، اصل “رطوبت بالاتر در دوره جوجه کشی اوایل و اواخر و رطوبت پایین تر در میان مدت” را به یاد داشته باشید.

رطوبت نسبی در روزه های اول دوره جوجه کشی 60٪ -65٪ ، و میان دوره 50٪ -55٪ است. در اواخر مرحله (دوره جوجه کشی) رطوبت تا 70٪ -75٪ افزایش می یابد.

در مورد جوجه کشی  چند مرحله ای ، برای ایجاد تخمک های جنین در هر سن جنین معمولاً باید رطوبت در دوره جوجه کشی از 53 تا 57 درصد حفظ شود. در پایان جوجه کشی ، رطوبت به 65٪ -75٪ افزایش می یابد.

رطوبت مربوط به تبخیر آب در تخم مرغ و متابولیسم جنین است. در آغاز دوره جوجه کشی ، رطوبت مناسب می تواند جنین ها را به طور مساوی گرم کند. در پایان دوره جوجه کشی ، افزایش رطوبت برای اتلاف گرما و نازک شدن پوسته بهتر است.

هنگامی که رطوبت کم است ، آب موجود در تخم مرغ به سرعت تبخیر می شود ، و پوسته از قبل آزاد می شود ، جوجه متولد شده کوچک تر است و به راحتی آب بدن رو به کاهش است.

هنگامی که رطوبت زیاد است ، آب به آرامی تبخیر می شود ، دوره  جوجه کشی طولانی تر می شود ،  جوجه  متولد شده بزرگتر است ، و شکمی نرم تر دارد.

شرط 3: تهویه

هدف از تهویه ، تأمین اکسیژن لازم برای رشد جنین ها است. ، و از بین بردن گازهای خروجی (عمدتا دی اکسید کربن) که در طی فرایند متابولیک تولید می شود.

در مرحله اولیه جوجه کشی (1-7 روز برای جنین مرغ) ، متابولیسم و ​​تبادل گاز جنین ضعیف است و سوراخ های ورودی و خروجی کاملاً بسته می شوند.

5 شرط اصلی جوجه کشی تهویه

در مراحل میانی و انتهای جوجه کشی ، با افزایش سن جنین میزان اکسیژن به سرعت افزایش می یابد و برای افزایش تهویه باید به تدریج دریچه ها باز شود.

برای نیازهای تهویه ، میزان دی اکسید کربن در اطراف تخم مرغ نباید از 0.5٪ تجاوز کند و میزان اکسیژن نباید کمتر از 20٪ باشد. در غیر این صورت ، تأخیر در رشد جنین ، وضعیت جنین صحیح نیست ، ممکن است جنین مرده یا جنین ناقص متولد شود.

تهویه مناسب همچنین باعث تنظیم دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی می شود. در طول رشد جنین ، با افزایش متابولیسم ، به ویژه در اواخر دوره جوجه کشی ، پدیده افزایش دما و رطوبت رخ می دهد ، و اغلب “خود دمای بیش از حد زیاد” ظاهر می شود. اگر گرما به موقع آزاد نشود ، به طور جدی بر رشد سالم جنین تأثیر می گذارد ، به طوری که بیش از حد گرم می شود و می میرد.

بنابراین ، تهویه مناسب نیز اثر تخلیه گرمای باقیمانده و تنظیم رطوبت را دارد.

شرط 4: چرخش تخم مرغ

تجهیزات زراعت پالترگری 5 شرط اساسی برای اطمینان از میزان موفقیت در جوجه کشی بالا تصویر 6

چرخاندن تخم ها به منظور تغییر موقعیت جوجه کشی و زاویه تخم ها است.

هدف از چرخش تخم ها:
1. از چسبندگی جنین به غشای پوسته تخم مرغ جلوگیری میکند.
2. اطمینان حاصل میشود که تمام قسمت های تخم. به طور مساوی گرم شده و هوای تازه را تأمین می کنند.
3. چرخاندن تخم ها به حرکت جنین کمک می کند و باعث پیشرفت می شود.

چرخاندن تخم ها در مراحل اولیه دوره جوجه کشی بسیار مهم است. اما در پایان دوره جوجه کشی ، چرخاندن تخم ها را متوقف کنید. هنگام جوجه کشی با سینی های تخم مرغ ، توصیه می شود. زاویه هر تخم مرغ را در حالت افقی 45 درجه به جلو و عقب (یا چپ و راست) کج کنید. و هر 2 ساعت یک بار تخم مرغ را بچرخانید.

شرط 5: خنک کرن تخم ها

هنگامی که جنین در مراحل میانی و اواخر می باشد.، متابولیسم انرژی گرمای زیادی تولید می کند. ،که باعث می شود دمای واقعی تخم جنین بیش از دمای تعیین شده باشد می توانید تخم مرغ را به پلک خود بچسبانید. اگر احساس می کنید پلک خیلی گرم است ، برای پایین آمدن دمای آن باید تخم مرغ را خنک کنید.

خنک شدن تخم ها همچنین می تواند ضایعات متابولیکی را از بین ببرد و هوای تازه کافی را تأمین کند.
تخم مرغ خنک کننده بیشتر برای جوجه کشی پرندگان آبی مانند اردک و غاز استفاده می شود. به دلیل داشتن چربی زیاد در تخم مرغ. سطح نسبی سطح آن اندک است و گرما به راحتی جمع می شود.

تجهیزات زراعت پالترگری 5 شرط اساسی برای اطمینان از میزان موفقیت در جوجه کشی بالا تصویر 7
5 شرط اصلی جوجه کشی خنک کردن تخم ها

در مراحل میانی و اواخر جوجه کشی در تابستان.، هنگامی که ظرفیت دستگاه جوجه کشی پر است ، جنین مرغ نیز برای خنک شدن لازم است.

تخم ها پس از بسته شدن آلوانت ها شروع به خنک شدن می کنند. (تخم های اردک 16-17 روز ، تخم های غاز 18-19 روز). برای خنک کردن تخم ها با باز کردن درب دستگاه جوجه کشی خاموش کردن سیستم گرمایش الکتریکی و چرخاندن فن استخراج سینی تخم مرغ جوجه ریزی یا حتی پاشیدن آب گرم 38 درجه سانتیگراد میتوان به شما کمک کند. تخم ها معمولاً روزی یک بار سرد می شوند.،در هر روز یک بار لازم است که  تخم مرغ ها به مدت  15-30 دقیقه خنک شوند.

به یاد داشته باشید ، اگر شما نمی دانید چگونه تخم مرغ را خنک کنید.، فقط باید درب دستگاه جوجه کشی را باز کنید و بگذارید تخم ها به طور طبیعی خنک شوند . 1زمان خنک شدن تخم مرغ حدود 20 دقیقه (بسته به دمای محیط) توصیه می شود.