پرورش بوقلمون در خانه

پرورش طیور بسیار سودمند و آسان است. با این حال مرغ‌ها، غازها و اردک‌ها نمی‌توانند مقادیر زیادی گوشت.را برای خانواده‌های بزرگ فراهم کنند. در این حالت گزینه ایده آل یک بوقلمون است که وزن آن بین 20 تا 30 کیلوگرم است. این پرندگان فواید بسیار دیگری نیز دارند که مهم‌ترین آن‌ها گوشت عالی است. امروزه نه تنها پرورش دهندگان طیور بلکه کشاورزان نیز به طور فعال بوقلمون پرورش می‌دهند. همچنین اگر به عنوان مرغ به بوقلمون علاقه مند هستید، در مورد مزایا و مضرات.پرورش آن تا حد امکان در این مطلب اورده شده است.

آیا پرورش بوقلمون در خانه آسان است؟

در حقیقت، پرورش بوقلمون چندان آسان نیست. زیرا این پرندگان، مانند سایر پرندگان خانگی،.در روزهای جوانی خود کاملا بی دست و پا هستند. بنابراین نمی‌توانید این پرندگان را از دروغ مورد تحسین قرار داد، اما بیایید یک رویکرد کاملا عینی.در این باره بگیریم و مزایا و مضرات رشد آن‌ها را در خانه توضیح دهیم.

مزایای پرورش بوقلمون

اما ابتدا باید به گوشت بسیار خوبی که می‌دهد توجه کنید. این به انواع رژیم‌ ها اشاره دارد و در هنگام استفاده فواید زیادی را به همراه می آورد:

سطح کلسترول در بوقلمون

گوشت بوقلمون

بازگشت سریع سرمایه

اواع بیماری شایع در بوقلمون ها

مشکلات و اشکالات مربوط به تولید مثل بوقلمون و فرآیند تولید مثل

علیرغم این واقعیت که جوجه بوقلمون نیازی به توجه زیادی ندارند. در این سن، آن‌ها بسیار ملایم و مستعد عوامل مختلف خارجی هستند. غذای ناکافی، شرایط دمای بیش از حد پایین یا زیاد و شرایط نامناسب مسکن بیشتر منجر به مرگ بخش چشمگیر جوجه‌ها می‌شود.

بنابراین‌، برای جلوگیری از مرگ آن‌ها، موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

شرایط اساسی مکان نگهداری بوقلمون

شاید یکی از مهم‌ترین شرایطی که قبل از شروع پرورش بوقلمون باید به فکر آن باشید، تهیه یک خانه مرغ مناسب برای آن‌ها است. الزامات کافی برای آن وجود دارد.

1. شرایط اب و هوای نگهداری بوقلمون

ما قبلا اشاره کردیم که برای اکثر مزارع مرغداری بوقلمون چه دمای لازم است. لازم به ذکر است که همچنین اجازه یخ زدن در بوقلمون بالغ نیز غیرممکن است. بنابراین، در زمستان توصیه می‌شود یک گرمکن مخصوص را در داخل خانه بوقلمون نصب کنید و با این کار از دما زیر 10 درجه سانتی گراد جلوگیری کنید.

اگر لانه ای که ساخته‌اید شرایط این کار را ندارد، می‌توانید لانه را حداقل تا حد ممکن گرم کنید و کف را با یک لایه ضخیم از نی خشک یا تراشه چوب پر کنید. اما در تابستان نیز نباید بگذارید پرندگان بسیار در گرما باشند. درجه حرارت نه تنها بر سلامتی عمومی پرندگان تاثیر منفی می‌گذارد بلکه باعث شیوع بیماری‌های مختلف نیز می‌شود. رطوبت لانه بوقلمون باید در سطح 70-65٪ باشد. هوای بسیار خشک و هوای بسیار مرطوب، بر عملکرد تنفسی بوقلمون تاثیر منفی می‌گذارد و منجر به انواع بیماری می‌شود. اگر رطوبت لازم هوا مشاهده نشود، پرندگان نیز ممکن است پرهای خود را از دست بدهند.

2. تهویه

همچنین تهویه یک عامل مهم است. این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که تعداد زیادی از بوقلمون‌ها در یک اتاق جمع و یا در هوای گرم نگهداری می‌شوند. بنابراین، هنگام ساخت خانه برای بوقلمون‌ها، «هوا کش» و پنجره‌های مخصوصی را که باید در آن قرار دهید را فراموش نکنید تا از شیوع بیماری ها جلوگیری کنید.

3. اتاق بوقلمون را بپوشانید

اگر می‌خواهید تولید تخم‌مرغ را در بوقلمون‌های خود افزایش دهید، روشنایی مصنوعی بسیار مهم است و باید نور حدود 14 ساعت در روز به بوقلمون‌ها برسد. بنابراین، در زمستان لامپ از 6 صبح تا زمانی که خورشید طلوع کند روشن می‌شود. همین کار را در عصر هم انجام دهید. به همین دلیل، جوجه‌ها سریع‌تر از قبل به سن بلوغ می‌رسند و نیمچه‌ها سریع‌تر به بلوغ می‌رسند.

4. در خانه مکانی ایده آل برای بوقلمون‌های ماده تخم گذار ترتیب بدهید

مهمترین چیزی که بوقلمون ماده به آن احتیاج دارد، لانه تخم‌گذاری است که بتوانند تخم بگذارد. بسیار مهم است که لانه آن‌ها به راحتی برای بوقلمون‌ها و شما در دسترس باشد، یعنی برای برداشتن و تمیز کردن تخم‌ها به دردسر نیفتید. بهتر است لانه را در یک منطقه سایه قرار دهید. این به بوقلمون اجازه می‌دهد بدون نگرانی و احساس امنیت بیشتری تخم‌گذاری کند. همچنین توصیه می‌شود که آن را 25 تا 30 سانتی‌متر بالاتر از کف نصب کنید. لانه‌ها را می‌توان در چند طبقه گذاشت.

بوقلمون‌های نر به چه فضایی نیاز دارند؟

به طور کلی، برای بوقلمون نر و ماده، فضای طولانی کامل، سوراخ‌ها، حمام‌های مخصوص خاکستر و شن و ماسه، فضای زیادی برای بوقلمون‌های نر و ماده لازم است. به عبارت دیگر، پرندگان نه تنها باید بخوابند و بخورند، بلكه فضاهای زیادی برای راه رفتن پرندگان در نظر بگیرید. به طور خاص، از چوبندهای باید حداقل 1 متر ارتفاع می‌توان برای استراحت استفاده کرد و باید روی دیواره پشتی خانه قرار گیرد. از اهمیت ویژه حمام شن و خاکستر این است که این «مواد» باید خشک باشند. آن‌ها را درون جعبه‌هایی که باید بوقلمون در آنجا تخم‌گذاری و یا حمام خاک می‌کند باید بریزید. با کمک این حمام‌ها از انگل‌های مختلف خلاص می‌شوید.

آیا بوقلمون ها به پیاده روی احتیاج دارند؟

پیاده روی برای این پرندگان بسیار مهم استآن‌ها نه تنها تاثیر مثبتی بر سلامتی پرندگان دارند بلکه این کار بدن آن‌ها را مقاوم‌تر می‌کند. بوقلمون‌ها عاشق پیاده روی هستند و بسیار طولانی راه می‌روند. شایان ذکر است که آن‌ها نسبتا سریع حرکت می‌کنند و در صورت مشاهده هرگونه خطر ممکن است اغلب به داخل درختان پرواز کنند. به همین دلیل، این نوع مرغ باید حداقل حیاط را بلد باشد تا پیاده بتواند آن را از چراه‌گاه طی کند. با این حال، آن‌ها در معرض تهدید سگ‌ها هستند در این حالت، بهتر است یک قفس بزرگ در فضای باز با حصار خالص تهیه کنید.

پیاده روی نه تنها برای بزرگسالان بلکه برای جوجه‌ها و نیمچه‌های بوقلمون نیز با ارزش است. ارزش پیاده روی این است که پرندگان می‌توانند به طور مستقل غذا پیدا کنند و رژیم غذایی خود را متنوع‌تر کنند. جایی که می‌روند، مهم است که بسیاری از پوشش‌های گیاهی، بوته‌ها و درختان سایه‌دار وجود داشته باشند، جایی که بوقلمون می‌تواند از گرما پنهان شود. اگر حمام با ماسه طبیعی دارید، نیازی به نصب آن‌ها در مزرعه مرغداری نیست.

رژیم غذایی برای رشد مناسب و کامل بوقلمون‌ها

معمولا مهم‌ترین ماده غذایی در رژیم غذایی بوقلمون یک غذای مختلط است که از بدو تولد می‌توان پرندگان را از آن تغذیه کرد. همچنین دادن تخم مرغ آب پز و لبنیات به جوجه‌های کوچک بوقلمون از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این، جوجه بوقلمون بسیار محتاج ویتامین هستند و عناصر کمیاب مورد نیاز برای توسعه و حفظ ایمنی آن‎‌هاست و باید شما آن‌ها را همراه با خوراک بدهید:

همچنین به خاطر داشته باشید که پرندگانی مانند بوقلمون به مقادیر زیادی آب احتیاج دارند. از همه مهم‌تر، همیشه باید تازه و تمیز باشد. برای مرغ‌ها نیز آب کمی گرم تر بهتر است.

آبخوری و دانخوری

روش های جوجه کشی بوقلمون: دستگاه جوجه کشی یا به وسیله مرغ کرچ

هر دو این گزینه‌های پرورش پرندگان به همان اندازه موفق هستند، اما در موارد اول و دوم اشکالاتی و مزایایی وجود دارد.

هنگام استفاده از دستگاه جوجه‌کشی، می‌توان همزمان بسیاری از تخم‌های نطفه‌دار را در دستگاه جوجه‌کشی قرار داد و جوجه‌های بیشتری تولید کنید. این قابلیت جوجه‌کشی را تقریبا 100٪ به همراه خواهد داشت. اما در این حالت، بوقلمون نمی‌تواند جوجه‌های خود را حفظ کند و باید تعداد تخم بیشتری بگذارد. خود بوقلمون مادری بسیار خوب است، اما البته این نژاد نقش بزرگی دارد. به طور متوسط​​، یک مرغ می‌تواند روی 16 عدد تخم بنشیند، اما ظاهرا همه آن‌ها به جوجه تبدیل نمی‌شوند. بنابراین، مراقبت از جوجه‌های بسیار کمتر خواهد بود. اما برای جوجه‌کشی زیاد شما به بوقلمون‌های زیادی نیاز دارید. می‌توان نتیجه گرفت که دستگاه جوجه‌کشی مناسب بوقلمون برای پرورش بوقلمون‌های بهتر است.

مراقبت از پرندگان: یک جنبه اصلی

به طور کلی، موارد فوق قبلا مهم‌ترین شرایطی را که بوقلمون‌ها برای رشد مناسب و افزایش وزن نیاز دارند بیان کرده است. انجام هرگونه چالش بیشتر منجر به مشکلات کمی در مورد مراقبت خواهد شد. هرگز فراموش نکنید:

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *