چرا پرندگان را قرنطینه میکنیم
چرا پرندگان را قرنطینه میکنیم

چرا نیاز است پرندگان را قرنطینه کنیم؟ پرندگان جدید منبع اصلی بیماری در مزارع مرغ حیاط خلوت هستند. حتی پرندگان با بدن سالم می توانند بیماری های مهلک به همراه داشته باشند. بهترین راه برای جلوگیری از معرفی بیماری های جدید به گله شما قرنطینه کردن همه پرندگان جدید است. خوشبختانه قرنطینه مرغها بسیار آسانتر از درمان آنها ست!

چرا قرنطینه ضروری است

قرنطینه بسیار سخت به نظر می رسد ، اما این تنها راه ایمنی برای معرفی پرندگان جدید به گله است.

قرنطینه بسیار مهم است زیرا:

قرنطینه پرندگان در 5 مرحله

خوشبختانه برای حیوانات مرغ حیاط خلوت ، قرنطینه مؤثر پرندگان جدید دشوار نیست. نگرانی اصلی جلوگیری از شیوع بیماریهای احتمالی است.

الزامات اساسی قرنطینه عبارتند از:

1. زمان

پرندگان جدید باید به مدت یک ماه از گله جدا شوندیک ماه به اندازه کافی طولانی است که بیشتر بیماری ها خود را بروز دهند.

2. فاصله قفس

فاصله قفس قرنطینه پرندگان شما (و قفس بیمارستانی) باید حداقل 10 متر از محل کار ، انباری و دور باشد.

3. پیشگیری از بیماری متقابل

بیماری های مرغ را می توان از طریق مدفوع ، مواد غذایی ، آب ، گرد و غبار و شوره های پر منتقل کرد. اگر پرندگان جدیدی را به کار گرفته اید ، در باغچه آنها قدم زده اید ، یا از هر نوع تجهیزات دیگری در قفس قرنطینه پرندگان مانند ظرف آب ، دان خوری یا حتی از  یک بطری دارویی استفاده کرده اید ، می توانید بیماری را به مرغ های خود منتقل کنید.

هر چیزی که وارد قلمرو قرنطینه پرندگان شود باید برای جلوگیری از آلودگی متقابل تمیز و  ضد عفونی شود. ساده ترین راه حل برای این کار فقط مراجعه به قفس قرنطینه پس از تمایل به گله اصلی خود و داشتن تجهیزات جداگانه است.

4. درمان

درمان پرندگان جدید برای بیماری نیز باید جزئی از فرایند قرنطینه باشد. در حالت ایده آل پرندگان از قبل در برابر برخی از بیماریهای شایع واکسینه خواهند شد. به محض ورود به خانه شما ، پرندگان باید شپش و کنه درمان شوند.

5. پرنده قربانی

یک پرنده قربانی برای قرنطینه طیور مؤثر ضروری نیست. اما اگر می خواهید واقعاً مطمئن باشید که جوجه های جدید شما عاری از بیماری هستند ، بدون آزمایشات آزمایشگاهی گسترده ، بهترین روش قرنطینه کردن است.

پرنده قربانی عضو گله خود شما است که در ابتدای قرنطینه با پرندگان جدید قرار می گیرداگر این پرنده ، و پرندگان جدید ، بدون اینکه بیمار شوند یا وضعیت خود را از دست بدهند ، در ماه زنده بمانند ، بعید نیست که پرندگان جدید هر چیزی را حمل کنند که گله شما را از بین ببرد.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *