چرخش تخم مرغ

 

چرخش تخم‌مرغ، موقعیت تخم مرغ و گردش هوا در دستگاه جوجه کشی

چرخش تخم‌مرغ ساده به نظر نمی‌رسد. فراوانی چرخش تخم‌مرغ، محور تنظیم، زاویه و سطح چرخش بر رشد داخل تخمدان تاثیر می‌گذارد، که ممکن است در جوجه ریزی و کیفیت جوجه‌ها تاثیر بگذارد (ویلسون، 1991). لاندائور (1967) نشان داد كه مرغ‌ها تخم‌ها را حدود 96 بار در روز در طی جوجه‌کشی طبیعی می‌چرخانند. كالتوفن و یوبلز (1954) و كالتوفن (1956) نشان دادند كه تخم‌ها 24 بار در روز (هر ساعت) تخم‌ها یک بار چرخانده شوند. سال‌ها بعد، ویلسون (1990) مشاهده کرد که فرکانس بالای چرخش تخم‌مرغ (96 بار در روز یا هر 15 دقیقه یک بار) جوجه‌کشی را بهبود می‌بخشد. با این حال، چرخش هر 15 دقیقه از نظر عملیاتی دشوار است و هزینه‌های نگهداری تجهیزات را افزایش می‌دهد، بنابراین در مورد تنظیمات تجاری صدق نمی‌کند.

تاثیر چرخش تخم مرغ

تاثیر چرخش تخم‌مرغ بر رشد او نیز به زاویه شیب تخم‌ها مربوط می‌شود. طبق گفته فرانسوی‌ها (1997)، رشد طبیعی جنین به 90 درجه چرخش تخم در ساعت نیاز دارد. این امر با کج کردن افقی تخم‌ها (تنظیم کننده های افقی) یا سینی‌ها (تنظیم کننده‌های عمودی) از زاویه 45 درجه از یک طرف به طرف دیگر (شکل 3) حاصل می‌شود. طبق گفته‌های الیبول، براکت (2006)، تونا و همکاران، این زاویهای است که به بهترین وجه مناسب با شرایط کار تنظیم کننده‌های جوجه‌کشی است.  اما (Neves (2005 توصیه می‌کند که تخم‌ها 24 تا 45 بار در روز بصورت افقی چرخانده شوند. در انکوباتورهای تجاری، تخم مرغ‌های گوشتی به 5 ساعت 45 ساعت در ساعت به 18 روز جوجه کشی تبدیل می‌شوند. تخمک‌ها با حرکت دایره‌ای تحویل داده می‌شوند، زیرا ممکن است غشای کوریوآلانوتیک پارگی کند و باعث مرگ جنین شود (Brito، 2006). مرغ‌های تخم‌گذار سنگین‌تر از تخم‌های گذاشته شده در زاویه 45 درجه هستند و زرده خشک و سبک‌تری را نشان می‌دهند (کوچین و همکاران، 2009). نقص در چرخش تخم‌مرغ ممکن است تشکیل مایعات جنین و همچنین شکل گیری و رشد زائده‌های جنین را کاهش داده و از رشد جنین و جنین جلوگیری کند (رابینسون ، 2013).

چرخش تخم مرغ

شکل 3 چرخش تخم‌مرغ در انکوباتورهای عمودی (A) و افقی (B) (اقتباس از Alvarado Mora ، 2008)

مشابه شرایط طبیعی

مشابه شرایط عادی، تخم‌های تخم‌ریزی شده در یک حالت افقی در تنظیم کننده‌های افقی قرار می‌گیرند. با این حال، تفاوت در اندازه تخم‌مرغ (جامبو، فوق العاده بزرگ، متوسط ​، کوچک) و شکل تخم‌مرغ (نکته، طبیعی یا گرد) ممکن است موقعیت آن را تغییر داده و رشد تخمدان را مختل کند. موقعیت تخم‌ها در مجموعه برای تشکیل محفظه هوا بسیار مهم است، وضعیت نامنظم و اندازه آن ممکن است مانع از ضرب و شتم داخلی شود (Deeming ، 1989) و هنگامی که مرغ‌ها مستقیما پوسته تخم‌مرغ را خارج نمی‌کنند، منجر می‌شود. علاوه بر این، موقعیت صحیح تخم‌مرغ در تنظیم کننده امکان تبادل گاز کافی از طریق پوسته را در طی جوجه‌کشی فراهم می‌کند (Rondon & Murakami، 1998). در تنظیم کننده‌های عمودی، تخم‌ها باید در انتهای بزرگ قرار بگیرند، جایی که محفظه هوا در آن قرار دارد و اجازه می‌دهد گاز بین تخم‌مرغ و محیط رد و بدل شود. طبق گفته‌های North & Bell (1990)، حداکثر 4٪ تخم‌ها در وضعیت نادرست قرار دارند، یعنی با انتهای بالا پایین می‌آیند، که منجر به کمبود اکسیژن جنین و تاخیر در متابولیک می‌شود. قرار دادن نامناسب تخم‌مرغ در هنگام تنظیم ممکن است مربوط به شکل کمی گردتر از تخم‌ها باشد، ایجاد اختلال در تشکیل محفظه هوا و به تبع آن لوله کشی داخلی.

هوا در محفظه تنظیم کننده

تزریق هوا در محفظه نیز در جوجه‌کشی مصنوعی تخم‌ها ضروری است (کرونفلد و همکاران ، 2004). هواداران در اتاق تنظیم کننده دو عملکرد اصلی دارند: (I) اجازه می‌دهد تا هوای تازه جذب شود و هوای مصرفی را خارج کند و (ب) تامین هوای یکنواخت به تخم‌ها می‌دهد و یک میکروکلایه همگن را در مجتمع ایجاد می‌کند. یکی که تبلیغ می‌کند. انتقال کافی حرارت، تبادل گاز و از بین رفتن آب بین تخم‌ها و محیط جوجه‌کشی. سطح CO2 داخل محفظه تنظیم کننده نباید از 0.4٪ تجاوز کند (Cobb، 2008). Sotherland و همکاران. (1987) اظهار داشت که تهویه اتاق تنظیم کننده باید ضریب انتقال حرارت را در ابتدای جوجه کشی برای گرم کردن تخم‌ها کاهش دهد و در پایان آن را افزایش دهد تا گرمای تخمک کاهش یابد. بنابراین، افزودن هوای تازه در محفظه جوجه‌کشی برای از بین بردن اضافی CO2 و گرمای تخم و ترمیم سطح O2 ضروری است (Calil، 2007). از طرف دیگر، سرعت هوا در داخل رگولاتور ممکن است بر رشد داخل هوایی تاثیر بگذارد: سرعت هوای 2 متر در ثانیه باعث اختلاف 0.5 تا 1درجه سانتیگراد بین دمای هوا و تخم‌مرغ می‌شود، در حالی که 0.5 متر در ثانیه؛ این تفاوت ایجاد می‌کند. 1 تا 2.5  درجه سانتیگراد، که اثرات قابل توجهی در رشد جنین دارد، منجر به ناهنجاری‌های ضعیفی می‌شود که ممکن است جوجه قادر به بیرون آمدن از پوسته تخم‌مرغ نباشند (Meijerhof and van Beek، 1993).
دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *