خنک کردن تخم ها
خنک کردن تخم ها

 خنک کردن تخم ها در جوجه کشی یا شوک دمایی به تخم ها

این یک واقعیت شگفت انگیز است است که اگرچه تخم مرغ ها باید دمای بسیار پایداری برای.جوجه کشی موفقیت آمیز داشته باشند ، اما خنک کننده متناوب  یا شوک دمایی به تخم ها می تواند  یک راحل  خوب.و به دور از آسیب رساندن به رشد جوجه ها باشد.، اما در واقع می تواند منجر به جوجه کشی موفق تر شود.

پرورش دهندگان طیور با تجربه به مدت  چندین دهه می دانند که تخم ها را می توان برای مدت زمان محدود در طی جوجه کشی بدون ایجاد مشکلی خنک کرد ، اما تحقیقات اخیر نشان داده است که در نتیجه خنک کننده شوک دمای ،میزان تخم در واقع به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

“برای مطالعه مقاله تحقیق کامل پیرامون خنک کننده تخم ها در طی جوجه کشی ، میتوانید از این مقاله استفاده کنید.”

 تجربه شرکت برینسا

خنک شدن تخم  یک فرایند کاملاً طبیعی است زیرا اکثر پرندگان حداقل یک بار در روز از لانه خارج می شوند و تخم ها را برای مدت زمان قابل توجهی گرم نمی کنند. از  تجربه 40 ساله برینسا ، بهترین درصد جوجه کشی از  تخم همیشه در شرایطی حاصل می شود که دستگاه جوجه کشی بتواند از شرایط جوجه کشی طبیعی تقلید کند.
تحقیقات شرکت Brinsea® را های  موجود را ارزیابی کرده است و توصیه می کند.مرغ های کوچکتر ، آبزیان و تخم مرغ های پرنده ای هر روز به مدت 30 دقیقه از روز 7 تا 2 روز قبل از باز شدن.جوجه ها خنک شوند (همان نکته ای که چرخش اتوماتیک معمولاً خاموش می شود). ) خنک کننده برای طوطی ها و پرندگان وحشی توصیه نمی شود زیرا هنوز نتایج خنک کننده برای این گونه ها مشخص نشده است. این ویژگی خنک کننده گزینه ای است که می تواند برای بهبود درصد بیشتر جوجه کشی برای شما  فعال شود.

به همین دلیل تیم  رعد، مانند شرکت های بزرگ ،

یک گزینه خنک کننده را در کنترلر های دستگاه جوجه کشی  از پرندگان قرار داده است.

براساس نتایج حاصل از تحقیق شرکت برینسا، 

دستگاه جوجه کشی که از این فرایند استفاده میکنند  به طور متوسط  ​​انتظار چند درصد بیشتر هچ را انتظار دارند.

 

ویژگی کنترلر رعد((خنک کننده))

یکی از ویژگی خنک کننده کنترلر دستگاه جوجه کشی رعد.،دما و رطوبت دوم  تنظیم شده  توسط کاربر را برای مدت زمان تایین شده انتخاب میکند. اما فن را در حال کار نگه می دارد. پس از اتمام دوره خنک کننده یا شوک دمای به تخم ها،.دستگاه جوجه کشی به حالت عادی باز می گردد و زنگ خطر به طور خودکار تنظیم می شود. عملکرد خنک کننده اختیاری است و کاربر می تواند  طول دوره های شوک دمای.به تخم ها را تنظیم کند. همچنین میتوانید تنظیم کنید :

مثلا هر 24 ساعت 15 دقیقه شوک دمایی یا تخم ها خنک شوند. و تنظیم کنید در صورتی که درب دستگاه جوجه کشی به مدت 5 دقیقه باز شد.تخم ها به مدت 10 دقییقه شوک دمایی داده شود  یا این گزینه را انتخاب نکنید. و زمانی که دستگاه به زمان هچر رسید اتومات از حالت.خنک کردن تخم ها خارج میشود و دیگر در زمان هچر تخم ها خنک نمیشوند. این ویژگی در تمامی کنترلر های دستگاه جوجه کشی رعد نیز وجود دارد و قابلیت خاموش یا روشن بودن را دارا میباشد

 

مطالعه بیشتر درباره اثرات خنک کننده دوره ای تخم های جوجه کشی را می توان در اینجا مشاهده کرد:

جوزف بیتی – جوجه کشی مصنوعی و پرورش “1994. P103. ‘… شکی نیست.که خنک کننده طبیعی توسط مرغ هنگام خروج از لانه برای  تغذیه منجر.به جوجه های بسیار قوی تری می شود. در دستگاه جوجه کشی دست ساز ، شوک دمای که هنگام چرخش تخم ها یا نطفه سنجی داده می شود ، بسیار مفید است.

F. Bogenfurst ، دانشگاه کشاورزی Pannon ، مجارستان. 1997. آزمایش میزان افزایش تخم در تخم غازها با خنک کننده دوره ای را نشان داد00.نتیجه گیری “نتایج جوجه کشی با خنک کننده دوره ای” بهبود یافته است.

سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد ، تولید غاز توسط راجر باکلند و ژرارد گای ، گفت: “تخم ها را باید هر روز در طی جوجه کشی با باز کردن درهای تنظیم کننده به مدت 15 دقیقه از روزهای 4-27” خنک کرد.

 

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *