تغذیه مرغ‌های تخم‌گذار

همه مرغ‌ها باید برای تخم‌گذاری تغذیه مناسبی داشته باشند. با این حال، اگر شما یک نوع خاص از مرغ مثل مرغ گوشتی، تخم‌گذار یا حیوان خانگی ) را پرورش دهید، یک رژیم غذایی ویژه برای آن‌ها وجود دارد. مرغ‌های تخم‌گذار به طور خاص به رژیم غذایی ویژه‌ای نیاز دارند تا به طور منظم تخم‌مرغ تولید کنند و تخم‌مرغی که تولید می‌کنند پوسته قوی داشته باشد و بدون شکستن به آشپزخانه تان منتقل شود. خوشبختانه، برای اطمینان از اینکه مرغ‌های شما مقدار زیادی تخم‌مرغ سالم تولید می‌کنند، نیاز به علم فراوانی ندارید. با کمی کار و کوشش، شما می‌توانید مطمئن شوید که مرغ‌های شما برای شما تخم مرغ خوبی تولید می‌کنند یا نه؟

با تغذیه درست مرغ و در زمان مناسب، شروع به کار کنید.

زمانی که مرغ‌ها به اندازه کافی بالغ می‌شوند تا به طور منظم تخم‌مرغ تولید کنند (براساس نژاد مرغ بین 18 تا 24 هفتگی) باید مطمئن شوید که آن‌ها از خوراک و مواد مغذی مناسب برای تولید تخم‌مرغ‌های مناسب برای مصرف انسان برخوردار هستند. در غیر این صورت، تولید تخم‌مرغ شما ضعیف خواهد بود و تخم‌ها ممکن است قبل از اینکه آن را به مصرف برسند شکسته شوند. رژیم غذایی مناسب همچنین اطمینان حاصل می‌کند که مرغ شما سالم است یا خیر؟

در زمان مناسب، کلسیم را به رژیم غذایی مرغ‌ها اضافه کنید.

بعد از حدود 20 هفته باید مقدار کلسیمی را که می‌خواهید مصرف کنید را افزایش دهید. مرغ‌ تخم‌گذار به 2.5 تا 3.5 درصد کلسیم در غذای نیاز دارد که بالاتر از مرغ‌های دیگر است. کلسیم به تامین مواد مغذی مناسب برای تولید تخم‌های سالم کمک می‌کند. این کلسیم را به طور جداگانه از خوراک معمولی خود به مرغ‌های خود دهید تا بتوانند آن را با سرعت خودشان مصرف کنند. برای آن‌ها منابع خوب کلسیم را قرار دهید :

برای دریافت کلسیم می‌توانید از پوسته تخم‌مرغ در خوراک مرغ استفاده کنید؛ اما بعد از این که پخته شدند و کاملا تمیز شدند. اگر تصمیم دارید پوسته‌های تخم مرغ را استفاده کنید، آنها را به خوبی پودر کنید تا مرغ‌ها آنچه را که می‌خورند تشخیص ندهند و تصمیم بگیرند که تخم مرغ خود را بخورید.

بگذارید مرغ‌ها آزاد باشند.

تغذیه مرغ‌های تخم‌گذار

مرغ‌های آزاد قادر به تکمیل رژیم غذایی خود با انواع حشرات، توت‌ها، دانه‌ها و حبوبات هستند. این کار نه تنها به آن‌ها کمک می‌کند تا مواد غذایی برای تولید تخم‌مرغ سالم را تامین کنند، بلکه باعث بهبود طعم و مزه تخم‌های شما نیز می‌شود. اینکار نه تنها به آن‌ها در تامین مواد مغذی برای تولید تخم مرغ سالم کمک می‌کند. علاوه بر این، شما مرغ‌های شادتری خواهید داشت و حتی ممکن است بتوانید تخم‌های آنها را با پول بیشتری بفروشید.

مقدار مناسب پروتئین را حفظ کنید.

شما نمی خواهید مرغ های تخمگذار پروتئین زیادی در رژیم غذایی خود داشته باشند. در حالی که مرغ‌های گوشتی به 20 تا 24٪ پروتئین در رژیم غذایی خود نیاز دارند، مرغ‌های تخمگذار فقط به 16٪ یا کمتر پروتئین نیاز دارند. در نتیجه، نسبت به نوع خوراکی که خریداری می‌کنید و مرغ‌های شما چه چیزی مصرف می‌کنند، هوشیار باشید. برای تقویت پروتئین موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

یک غذای لایه خوب پیدا کنید.

تغذیه لایه، غذایی است که با مواد غذایی که مرغ‌ها برای تولید تخم‌مرغ سالم به آن نیاز دارند، حاصل می‌شود. اگر نمی‌خواهید زمان زیادی را صرف نظارت بر رژیم‌های غذایی مرغ ها کنید، خرید یک غذای مخلوط را در نظر بگیرید. اگر شما غذای لایه خود را تنظیم کنید، اطمینان داشته باشید که پروتئین (16٪ یا کمتر) و میزان کلسیم (2.5٪ تا 3.5٪) دارد و تخم‌های شما به اندازه کافی قوی هستند که می توانند آن را به فروش برسانید. مرغ تخم‌گذار معمولی روزانه یک چهارم پوند (11/0 کیلوگرم) خوراک مصرف می‌کند. تمام غذاهای خود را به طور همزمان و ترجیحا در صبح در اختیار مرغ‌های خود قرار دهید. همیشه سطح خوراک را بررسی کنید تا مطمئن شوید مرغ های شما به اندازه کافی خوراک دارند.

برای مرغ‌های خود یک کاسه ریز خوراکی تهیه کنید.

سنگ به قطعات کوچک سنگ‌ها یا سنگریزه اشاره می‌کند که در کوزه‌های مرغ‌ها قرار دارند و به خرد کردن مواد غذایی آنها کمک می کند. بدون رعایت رژیم غذایی، مرغ شما قادر به هضم و استفاده از تمام مواد مغذی مورد نظر برای تولید تخم مرغ سالم نیست. افزودن خاکستر به رژیم غذایی مرغ  به خصوص در صورتی که اگر مرغ‌های شما محدود هستند و اجازه نمی‌دهید آنها را بچرخانید مهم است.

از دادن مقادیر زیادی غذای مانده به مرغ‌های خود خودداری کنید.

در حالی که ضایعات می‌توانند رژیم غذایی مرغ‌های شما را تامین کنند، باید در مورد چیزی که به آن‌ها غذا می‌دهید دقت کنید. بعضی از غذاها به جای اینکه به آن کمک کنند به تولید تخم‌مرغ، مرغ‌های شما آسیب می‌رساند. در نظر بگیرید که موارد زیر را رعایت کنید:

گاهی به مرغ‌های خود کرم بدهید.

mealworms کرم‌های کوچکی هستند که به مرغ‌ها مقدار زیادی پروتئین و مواد مغذی دیگر می‌دهند. در نتیجه شما باید کرم‌ها را فقط به عنوان یک درمان برای مرغ‌های خود در نظر بگیرید. در حالی که آن‌ها ممکن است باعث خوشحالی مرغ‌ها شوند، تغذیه بیش از حد آنها با بالا بردن سطح پروتئین آنها می‌تواند تولید تخم مرغ شما را به خطر اندازد.

ایجاد شرایط برای مرغ‌های تخم‌گذار سالم

یک مرغداری سالم داشته باشید.

وضعیت و کیفیت کلی مرغ‌ها می‌تواند بر تولید تخم‌مرغ تاثیر بگذارد و بر مصرف خوراک مرغ تاثیر بگذارد. غذاهای ناسالم زمینه‌ای برای پرورش باکتری‌ها و بیماری‌ها هستند، مواد غذایی شما را آلوده خواهند کرد، مرغ‌های خود را بیمار و به طور بالقوه قیمت تخم‌مرغ خود را کاهش خواهند داد. چند گام ساده مانع چنین مشکلاتی می‌شود. در نظر بگیرید:

جوجه‌های خود را با رژیم غذایی سالم که به سمت تخم‌گذاری سوق دهید.

جوجه‌ها تا سن 6 تا 8 هفتگی باید از غذای اولیه استفاده کنند. خوراک اولیه ویتامین‌ها و مواد مغذی مورد نیاز برای رشد در تخم‌مرغ های سالم را به آنها می دهد. میزان نیاز جوجه به خوراک در روز بسته به نوع نژاد و سن متغیر است، بنابراین با یک فروشگاه مواد غذایی  در محله خود مشورت کنید. سرمایه گذاری سالم و مراقبت‌های اولیه در آینده به شما کمک می‌کند تا تخم‌مرغ بیشتری کسب کنید.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.