برای تخم بوقلمون‌های سالم از انکوباتور استفاده کنید. دستگاه جوجه کشی تخم‌ها را در دمای کنترل شده نگه می‌دارد. آنها همچنین از طریق سطل پر از آب برای تامین رطوبت بوقلمون‌های جوان برای سالم ماندن برخوردار هستند. برای کمک به رشد بوقلمون‌ها باید روزانه چندین بار تخم‌ها چرخانده شود. پس از 28 روز، جوجه‌های کوچک کرکی از تخم‌ها شکسته می‌شوند، که آماده بزرگ شدن آنها در بزرگسالی هستند.

گرم کردن دستگاه جوجه کشی

1. یک دستگاه جوجه کشی با فضای کافی برای تخم‌های خود انتخاب کنید. چند سبک مختلف انکوباتور وجود دارد، اما همه آنها به همان روش کار می‌کنند. اساسی‌ترین قسمت انتخاب دستگاه جوجه کشی گرفتن اندازه مناسب است. بوقلمون‌ها به طور متوسط ​​2 تا 3 تخم در هفته می‌گذارند، بنابراین در چه تعداد بوقلمون و تعداد تخم مرغ برنامه ریزی کنید. سپس با توجه به ترجیحات و بودجه خود، یک روش دستگاه جوجه کشی را انتخاب کنید.

2. انكوباتور خود را 24 ساعت قبل از قرار دادن تخم مرغ‌ها تنظیم كنید. دستگاه جوجه کشی را در یک اتاق با دمای ثابت روی یک سطح ایمن و پایدار تنظیم کنید، سپس آن را به دیواره وصل کنید. به آن زمان زیادی بدهید تا گرم شود و با رطوبت منطقه خود تنظیم شود. برای جلوگیری از صدمه زدن به بوقلمون‌ها، قبل از گذاشتن تخم‌ها، دستگاه جوجه کشی را داغ کنید.

3. برای افزایش رطوبت، قسمت زیرین کف را با آب پر کنید. بسته به نوع دستگاه جوجه کشی شما، ممکن است از طریق آب علامت گذاری شود. اگر علامت گذاری نشده است، به دنبال یک محفظه مسطح یا محفظه‌ای باشید که قفسه‌هایی برای نگهداری تخم مرغ نداشته باشد. حداقل 1 تا 2 فنجان (120 میلی لیتر) آب تمیز را درون آن بریزید. دما اهمیتی ندارد، زیرا گرمای داخل دستگاه جوجه کشی تا زمانی که تبخیر شود، آب را گرم می‌کند.

4. یک دماسنج را در انکوباتور تنظیم کرده و آن را در دمای صحیح گرم کنید. هنگامی که به جلو دستگاه جوجه کشی نگاه می‌کنید، کلیپ احتمالا در نزدیکی مرکز قرار دارد، کمی در سمت راست. ساقه دماسنج را در کلیپ بکشید و دماسنج را طوری قرار دهید که به سمت مرکز دستگاه جوجه کشی باشد. اگر این یک مدل هوای ساکن است، انکوباتور را روی 99.5 درجه فارنهایت (37.5 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید اگر این یک مدل هوای اجباری یا 100.5 درجه فارنهایت (38.1 درجه سانتیگراد) است.

5. پارچه را به لامپ یک دماسنج دوم بچسبانید و آن را درون آب قرار دهید. برای ساختن دماسنج لامپ خیس، پارچه پنبه‌ای را مرطوب کنید، آن را روی لامپ بکشید و در جای خود قرار دهید. انتهای دیگر آن را در آب آویزان کنید. سپس دماسنج را بررسی کنید تا مطمئن شوید بین 80 تا 90 درجه فارنهایت (27 تا 32 درجه سانتیگراد) یا 55٪ رطوبت خوانده می شود.

نحوه انکوباتور تخم بوقلمون

مراقبت از تخم ها

1. تخم‌ها را با یک مداد معمولی علامت گذاری کنید تا برنامه چرخش آنها را ردیابی کنید. تخم‌ها را روی طرف خود صاف دراز بکشید. «X» را در 1 طرف هر تخم مرغ و «O» را در طرف دیگر قرار دهید. هنگامی که تخم‌ها را در دستگاه جوجه کشی چرخانید، می‌توانید با دنبال کردن علامت‌ها، آنها را دقیقا 180 درجه چرخانید. برای رشد بوقلمون‌ها باید تخم مرغ‌ها به درستی چرخانده شوند.

2. تخم مرغ‌ها را به آرامی در دستگاه جوجه کشی قرار دهید. تخم مرغ‌ها را مرتب کنید تا همه آنها نامه‌ای یکسان داشته باشند. اگر دستگاه جوجه کشی شما دارای تخم مرغ است، تخم ها را در قسمت نگهدارنده قرار دهید که انتهای باریک آنها به سمت پایین باشد.

3. تخم مرغ‌ها را حداقل 3 بار در روز به مدت 25 روز بچرخانید. همه تخم‌ها را هر روز چرخانده تا از چسبیدن بوقلمون به پوسته جلوگیری شود. تخم مرغ را به سمت بالا بکشید، آن را به طرف دیگر آن بچسبانید، سپس دوباره آن را درون دستگاه جوجه کشی قرار دهید. هنگام حرکت تخم‌ها از علائم نامه به عنوان راهنما استفاده کنید.

4. بعد از گذشت 1 هفته یک چراغ قوه را روی تخم‌ها بچسبانید تا زنده بودن آنها را آزمایش کنید. به این شمع گفته می‌شود و به شما امکان می‌دهد تخم‌های حاصلخیز را شناسایی کنید. وقتی تخم مرغ می‌چرخید، چراغ قوه را به پوسته آن نزدیک کنید. شما قادر خواهید بود جنین بوقلمون را مشاهده کنید، که در انتهای بزرگتر تخم مانند شکاف تیره و باریک به نظر می‌رسد. اگر نتوانید رگ‌های مشخصی مشاهده کنید، به احتمال زیاد تخم مرغ قابل دوام نیست و قابل دور ریختن است.

نحوه انکوباتور تخم بوقلمون

5. گرما را پایین بیاورید و رطوبت را بعد از 25 روز افزایش دهید. برای نگه داشتن بوقلمون‌های جوان، تنظیمات کوچکی را در تنظیمات دستگاه جوجه کشی انجام دهید. دما را تا حدود 99 درجه فارنهایت (37 درجه سانتیگراد) کاهش دهید. رطوبت را تا 75 درصد بالا ببرید. در این تنظیمات، بوقلمون‌ها آماده هستند تا از تخم‌های خود بیرون بیایند.

6. 3 روز دیگر صبر کنید بدون اینکه تخم‌ها را بچرخانید تا بوقلمون‌ها جوجه ریزی کنند. بوقلمون‌ها در این مدت در وضعیت جوجه ریزی قرار می‌گیرند، بنابراین تخم‌ها را به هیچ وجه منتقل نکنید. تخم‌ها را برای ترک مشاهده کنید. بوقلمون‌های کوچک پف دار در روز 28th سالم و خشک می‌شوند.

7. بوقلمون‌های تازه متولد شده را به یک ظرف منتقل کنید. آب را گرم کنید تا بوقلمون‌ها هنگام گرم شدن، گرمای زیادی داشته باشند. خاک اره را بریزید و روی آن را بر روی کف پرورش دهید و سپس کاسه‌های غذا و آب بریزید. هنگامی که به بوقلمون‌ها نحوه خوردن و آشامیدن را یاد دادید، آنها در مسیر رشد و نمو قوی و سالم خواهند بود.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *