دستگاه جوجه کشی می‌تواند یک فعالیت سرگرم کننده برای خود و حتی فرزندان شما باشد. می‌توانید آن را در خانه و فقط با یک آوان توستر برقی و با انجام مراحل ساده انجام دهید. مهمترین قسمت جوجه کشی تخم‌ها در توستر اطمینان از حفظ دمای مناسب است. اگر به طور صحیح انجام شود، طی سه هفته، جوجه‌های ریز ، از تخم‌های خود بیرون می‌آیند. مراحل آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با توستر.

آماده کردن توستر برای ساخت دستگاه جوجه کشی

1.توستر برقی را با درب شیشه‌ای و تهویه مناسب انتخاب کنید. یک توست به اندازه کافی بزرگ بخرید تا بتوانید تخم های بشتری را تبدیل به جوجه کنید.

2. توستر را تمیز کنید.

برای جلوگیری از شیوع باکتری‌ها در تخم‌های نطفه دار، ضد عفونی توستر بسیار مهم است. ابتدا هرگونه گرد و غبار یا بقایای آن را با یک پارچه خشک پاک کنید. سپس از پارچه مرطوب با مایع ظرف شوی استفاده کنید تا داخل و درب آن قبل از جوجه کشی تمیز شود.

3.رطوبت در دستگاها جوجه کشی با توستر

یک آستر انتخاب کنید و آن را در قسمت پایین دستگاه جوجه کشی برای نگهداری تخم بگذارید. گزینه‌های زیادی برای بستر تخم‌های  دارید. شما می‌توانید آن را با روتختی، آستر کشی، تراش چوب یا یونجه درست کنید. هر کدام از آسترها را انتخاب کنید، یک لایه یکنواخت در انتهای توستر قرار دهید، مطمئن شوید که به اندازه کافی فضا را برای قرار دادن تخم ها و درب آن دارید.

4.دمای محیط مناسب جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی را در منطقه هوای مناسب قرار دهید. حفظ دمای صحیح در طول جوجه کشی بسیار مهم است. شما می‌خواهید دستگاه جوجه کشی را در منطقه‌ای قرار دهید که در کمترین زمان ممکن تغییر درجه حرارت اتاق را داشته باشد.

5.دمای دستگاه جوجه کشی

دمای 100 درجه فارنهایت را حفظ کنید. دامنه قابل قبول برای دستگاه جوجه کشی بین 97 تا 102 درجه فارنهایت است. از تنظیم دما در توستر اطمینان حاصل کنید که در آن محدوده بماند. برای رسیدن به موفقیت، برای حفظ این درجه حرارت بسیار مراقب باشید.

6.رطوبت در دستگاه جوجه کشی

برای اندازه گیری رطوبت از دماسنج لامپ مرطوب استفاده کنید. رطوبت دستگاه جوجه کشی باید 60 تا 65 درصد باشد و در طی 3 روز گذشته حدود 75 درصد افزایش یابد. شما می‌توانید دماسنج لامپ مرطوب را بصورت آنلاین یا در اکثر فروشگاه های لوازم جوجه کشی تهیه کنید.

آزمایش توستر جوجه کشی

توستر را قبل از شروع فرآیند جوجه کشی تست کنید. برای اطمینان از کارکردن توستر جوجه کشی، قبل از شروع جوجه کشی آن را در طی یک دوره 24 تا 48 ساعته امتحان کنید. دما و رطوبت را چند بار در روز بررسی کنید تا مطمئن شوید که قادر به ثابت ماندن است.

مراقبت از تخم ها در طول جوجه کشی

نحوه تخم گذاری در یک تابه برقی

1. تخم‌های نطفه دار مناسب انتخاب کنید.

برای اینکه این کار عملی شود، باید تخم مرغ‌های مناسبی داشته باشید. تخم مرغ‌هایی که در سوپر مارکت محلی است نطفه ندارد،. می‌توانید تخم‌های حاصلخیز را از مرغداری ها و یا از افرادی که خرس در بیم مرغ ها دارند تهیه کنید.

2. دستان خود را کاملا بشویید.

شما همیشه باید دست‌های خود را قبل از دست زدن به تخم‌های نطفه دار بشویید. این امر باعث می‌شود تا باکتری‌ها از انتقال بالقوه به تخم‌ها یا محیط آنها جلوگیری کنند.

3.تخم‌ها را در دستگاه جوجه کشی در یک طرف قرار دهید.

تخم‌ها برای جوجه کشی باید در حالت دراز کشیده باشند. هنگام قرار دادن تخم‌ها، آنها را طوری قرار دهید که انتهای برجسته تر به سمت پایین باشد و انتهای بزرگتر و گردتر در بالا باشد. این امر بسیار مهم است زیرا جنین می‌تواند در صورت عدم سوءاستفاده جنین در صورت انتهایی مشخص شود و ممکن است هنگام ورود به محاصره پوسته دچار مشکل شود.

4. تخمها را 90 تا 180 درجه 3 بار در روز بچرخانید.

هدف از چرخش تخم‌ها، نگه داشتن جنین‌های در حال رشد آزادانه در سفیده‌های تخم مرغ است. اگر تخم‌ها را فقط در یک موقعیت بگذارید، جنین‌ها به غشاهای پوسته چسبیده و در نتیجه منجر به مرگ آنها می‌شوند. مرغ روزانه چندین بار تخم‌های خود را می‌چرخاند، بنابراین شما باید همین کار را انجام دهید.

5. تخم‌ها را بعد از 7-10 روز نطفه سنجی کنید.

نطفه سنجی فرایند استفاده از یک منبع نور برای مشاهده چگونگی پیشرفت جنین است. می‌توانید با رفتن به یک اتاق تاریک و درخشش یک چراغ قوه به داخل تخم مرغ این کار را انجام دهید. جنین مانند یک توده ابری به نظر می‌رسد. به همان اندازه که در نزدیکی تاریخ دریچه قرار دارید اندازه آن افزایش می‌یابد.

متوقف کردن چرخش تخم ها در دستگاه جوجه کشی

نحوه تخم گذاری در یک تابه برقی

1. 3 روز قبل از پایان جوجه کشی تخم‌ها را نچرخانید.

سه روز قبل از پایان جوجه کشی، چرخش تخم‌ها را متوقف کرده و آنها را به همان شکل رها کنید. این دوره «دوره هچر» نامیده می‌شود. مهم است که در این مدت تخم‌ها را آزار ندهید زیرا زرده تخم مرغ شروع به جذب شدن در بدن جوجه می‌کند. در این مدت لمس تخم مرغ ممکن است روند کار را مختل کند.

2. رطوبت را در توستر افزایش دهید.

سه روز پایانی جوجه کشی، رطوبت باید 70 درصد باشد. می‌توانید با افزودن آب بیشتری به اسفنج  یا ظرف آب به این هدف دست یابید.

3. در دوران هچر دما را تا 95 درجه کاهش دهید.

دما را کاهش دهید و توستر را بعد از بدیل شدن تخم ها به جوجه درب دستگاه را باز نکنید. جوجه ها می‌توانند تا 3 روز در دستگاه جوجه کشی زنده بمانند. این به آنها اجازه می‌دهد تا قبل از خارج کردن آنها خشک و از بین بروند.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *