بلدرچین به سرعت در مزارع سرگرمی و حیاط خلوت به دلیل تخم و گوشت آن‌ها محبوب می‌شود. در طبیعت، بلدرچین از بهار شروع به پرورش می‌کند و تا پاییز ادامه می‌یابد، اما می‌توانید تولید تخم‌مرغ آن‌ها را با نور مصنوعی گسترش دهید. اگر می‌خواهید بلدرچین خود را پرورش دهید، آن‌ها را در قفس امن لانه سازی قرار دهید. سپس، یک رژیم غذایی سالم را برای آن‌ها فراهم کرده و شرایط مطلوب پرورش ایجاد کنید. پس از تخم‌گذاری می‌توانید به بلدرچین اجازه دهید آن‌ها را جوجه کشی کند یا خود را از آن دریغ کند.

نحوه پرورش بلدرچین

راه اندازی یک زیستگاه

حداقل 2 تا 6 هفته قبل از بهار قفس پرورش را تنظیم کنید. بلدرچین به طور معمول در طول بهار شروع به پرورش میکند و تا پاییز تخم‌گذاری را ادامه می‌دهد. از آنجایی که 2 تا 6 هفته بلدرچین برای راحت شدن در محیط جدید آن‌ها به طول می‌انجامد، چند هفته قبل از برنامه ریزی برای شروع به پرورش پرندگان خود، محل سکونت را تنظیم کنید.

قفس خود را در مکانی صلح آمیز و به دور از شکارچیان قرار دهید. بلدرچین شما در صورت احساس استرس به اندازه تخم نمی‌گذارد، بنابراین آن‌ها را در جایی نگه دارید که دچار آسیب نشوند. ممکن است شما آن‌ها را یک باغچه بسازید یا آن‌ها را در نزدیکی یک دیوار قرار دهید تا آن‌ها احساس امنیت کنند. حیوانات خانگی و حیوانات دیگر را از قفس دور نگه دارید.

اطمینان حاصل کنید که هر بلدرچین حداقل 1 فوت مربع (0.093 متر مربع) فضای کف دارد. بلدرچین شما باید بتواند آزادانه و راحت در اطراف قفس حرکت کند. از آنجا که ممکن است در حال تخم‌گذاری باشید، قفس بزرگتر برای پرورش بلدرچین مطلوب است.

تغذیه پرورش دهندگان خود

روزانه مخلوط خوراک پرورش دهنده را تهیه کنید. همیشه بلدرچین پرورش دهنده را با مخلوط تهیه شده برای پرورش دهندگان تغذیه کنید. این امر مواد مغذی لازم را برای تولید تخم‌های سالم در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. اگر به درستی تغذیه نشوند، بلدرچین ممکن است به اندازه تخم‌مرغ تولید نکند.

اگر بلدرچین تخم‌مرغ تولید نمی‌کند، یک مکمل کلسیم اضافه کنید. مکمل‌های کلسیم خوب برای بلدرچین شامل پوسته صدف خرد شده، سنگ آهک خرد شده و پیشوند کلسیم است. مکمل انتخابی خود را در غذای آن‌ها مخلوط کنید تا مقدار کلسیم در رژیم غذایی آن‌ها افزایش یابد. کلسیم اضافی بلدرچین را به تولید تخم‌مرغ بیشتر تشویق می‌کند. علاوه بر این، ممکن است تخم مرغ از کیفیت بهتری برخوردار باشد.

به طور مداوم آب تازه و تمیز تهیه کنید. هر روز از طریق آب آن را بیرون بریزید، سپس قبل از پر کردن مجدد آن با آب تمیز، آن را بشویید. اگر متوجه شدید بلدرچین زود هنگام آب آنها را تمام می‌کند، یک آب بزرگتر یا یک منبع آب اضافی تهیه کنید.

تشویق بلدرچین به همسر

حداکثر 3 زن را در هر نر در قلم پرورش قرار دهید. در طبیعت، بلدرچین یکدست است، بنابراین آن‌ها جفت می‌شوند. هنگامی که آن‌ها در مزارع نگهداری می شوند، بلدرچین نر ممکن است با 2 یا 3 ماده پرورش یابد. شما می‎توانید بلدرچین پرورش خود را در 1: 1 ، 1: 2 یا 1: 3 جفت مرد به زن جفت کنید.

روزانه 14 تا 16 ساعت نور بلدرچین خود را تامین کنید. نور خورشید برای بلدرچین شما مناسب است، اما می‌توانید از لامپ UV مصنوعی نیز استفاده کنید. این بلدرچین را به نژاد تشویق می‌کند زیرا به طور معمول در طول بهار و تابستان با طولانی شدن روزها جفت گیری می‌کنند.

قلم خود را در حدود 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) نگه دارید تا پرورش را تشویق کنید. برای تنظیم دمای قلم پرورش از بخاری یا فن استفاده کنید. دمای خنک یا بسیار گرم باعث می‌شود که بلدرچین از جفت گیری منصرف نشود.

بلدرچین خود را با نی و یونجه تهیه کنید تا آن‌ها لانه کنند. در طبیعت، ساختن لانه بخشی از پروسه پرورش است. بلدرچین جفت شده قبل از جفت شدن لانه ای را با هم ساخته می‌شود. دادن بلدرچین به مقدار زیادی نی و یونجه تازه باعث ایجاد انگیزه در ساختن لانه و تخم‌گذاری تخم می‌شود.

تخم ها را در لانه به لانه می گذاریم

انتظار دارید که از جوجه‌های شما کمتر از جوجه‌کشی طبیعی زنده بمانند. اگر تخم‌مرغ بلدرچین در صورت رشد صحیح رشد کند نیاز به توجه زیادی دارد. والدین باید همیشه تخم‌ها را خیلی گرم نگه دارند. متاسفانه، بلدرچین برای متوقف کردن لانه‌های خود برای مدت زمانی متداول است، بنابراین تخم‌های آن‌ها شکوفا نمی‌شوند.

برای از بین بردن تخم‌هایی که آسیب دیدگی دارند دستکش بپوشید. تخم‌مرغ‌هایی که ترک خورده و بد شکل می‌شوند ممکن است کل تخم‌مرغ‌ها را خراب کنند. بهتر است این تخم‌ها را برداشته و دور ریخته و از بین ببرید. با این حال، شما نمی‌خواهید تخم‌هایی را که امیدوارید از آن استفاده کنید، مختل کنید. دستکش بپوشید تا رایحه شما از تخم مرغ نماند و تخم‌های آسیب دیده را از لانه بیرون بیاورید.

از دست زدن به تخم‌هایی که می‌خواهید نگه دارید خودداری کنید، زیرا والدین ممکن است آن‌ها را رد کنند. بلدرچین ممکن است اگر آن‌ها را کنترل کنید تخم‌ها را رها کنید، این بدان معنی است که تخم‌مرغ به درستی جوجه‌کشی نمی‌شود. تخم‌ها را مشاهده کنید تا پیشرفت آن‌ها را رصد کنید، اما آن‌ها را برداشت نکنید، آن‌ها را چرخانده یا بلدرچین را از آن‌ها جدا نکنید.

اطمینان حاصل کنید که والدین به مدت 17 تا 24 روز روی تخم‌ها بنشینند. مرغ مادر و پدر باید برای کل دوره جوجه‌کشی تخم‌ها را گرم نگه دارند تا تخم‌ها به درستی تخم‌ریزی شوند. آن‌ها به احتمال زیاد نوبت‌هایی روی تخم‌ها می‌نشینند که ممکن است بعضی اوقات روی آن‌ها بنشینند. تا زمانی که حداقل یکی از والدین روی تخم‌ها باشد، آنها باید جوجه‌کشی خود را ادامه دهند.

استفاده از دستگاه جوجه کشی برای جوجه کشی تخم ها

برای جلوگیری از آلوده بودن تخم‌های خود، مرتبا دستان خود را بشویید. اگر می‌خواهید تخم‌ها را جمع کنید و از آن استفاده کنید، باید دست‌های تمیز داشته باشید. دستان خود را با صابون ملایم زیر آب گرم و گرم برای حداقل 20 ثانیه بشویید. سپس دستان خود را تمیز بشویید. آن‌ها را با یک حوله تمیز خشک کنید.

تخم‌ها را هر روز جمع کنید، زیرا مرغ حدود 1 تخم در روز می‌گذارد. هر مرغ 1 تخم در روز می گذارد تا زمانی که تمام تخم‌ها را در این کلاچ، که یک دسته تخم است، بگذارد. شما باید هر روز لانه را بررسی کنید و تخم‌ها را جدا کنید تا در لانه شروع به جوجه کشی نشوند. اگر از دستگاه جوجه کشی استفاده می‌کنید، می‌خواهید تخم‌مرغ‌ها را در برنامه خود قرار دهید.

تخم‌هایی را که ترک خورده اند، شکل نادرست یا بسیار بزرگ یا کوچک دارند بیرون بیاورید. اگر به هیچ وجه تخم‌مرغ نباشد، این تخم‌مرغ‌ها سالم تولید نمی‌کنند. تخم‌های بسیار بزرگ معمولا جوجه‌های ناسالم را تخم می‌گذارند، در حالی که تخم‌های کوچک معمولا جوجه‌های ریز تولید می‌کنند که رشد نمی‌کنند. بهتر است تخم‌مرغ‌ها را برداشته و آن‌ها را در زباله‌های خود بیندازید.

از پاک کردن قسمت بیرونی تخم‌ها خودداری کنید. تخم‌ها یک مانع محافظ طبیعی در پوسته خود دارند که مشاهده نمی‌کنید. پوشش محافظ جوجه بلدرچین را از باکتری‌ها و میکروب‌ها محافظت می‌کند. بهتر است قبل از تخم‌ریزی از تمیز کردن یا دست زدن به تخم‌ها خودداری کنید.

بگذارید تخم‌ها بعد از جمع آوری 3-7 روز استراحت کنند. برای 3 تا 7 روز اول بعد از جمع آوری تخم‌مرغ‌ها، بگذارید در مکانی با دمای 55 تا 65 درجه فارنهایت (13 تا 18 درجه سانتیگراد) استراحت کنند. اجازه دادن به آن‌ها برای چند روز استراحت به آماده‌سازی آن‌ها برای جوجه‌کشی کمک می‌کند.

تخم ها را تا 24 روز در انکوباتور قرار دهید. دستگاه جوجه کشی را در دمای بین 99.5 تا 100 درجه فارنهایت (37.5 تا 37.8 درجه سانتیگراد) قرار دهید. تخم مرغ ها را به عنوان مورد نیاز برای حفظ سطح رطوبت در حدود 58 درصد نرم کنید. تخم مرغ ها را به مدت 24 روز یا در جوجه کشی بگذارید.

انتهای کوچک تخم مرغ را در زیر انتهای بزرگ نگه دارید. جیب هوا در انتهای بزرگ تخم خواهد بود. مهم است که جوجه با سر خود به سمت انتهای بزرگ رشد کند. اگر انتهای بزرگ در قسمت انتهایی باشد ، ممکن است جوجه با سر خود در انتهای اشتباه رشد کند و این باعث زنده ماندن جوجه می شود.

تخم مرغ ها را حداقل 3 بار در روز در حالی که انکوبه می کنند ، 90 درجه بچرخانید. تخمها را هر 4 تا 5 ساعت بررسی کنید تا بتوانید آنها را چرخانید. تخم مرغ را اغلب بچرخانید تا از رشد مناسب مرغ اطمینان حاصل شود.

مراقبت از جوجه ها

انتظار دارید که جوجه ها 10 تا 20 ساعت طول بکشد تا کاملا تخلیه شوند. بعد از گذشت حدود 24 روز از جوجه کشی ، جوجه ها شروع به تخم گذاری می کنند. به آنها كمك نكنيد ، چون بعيد است كه جوجه هايي كه به خودي خود نمي توانند تخم بزنند رشد كنند. جوجه ها به طور مداوم در زمان استراحت ، استراحت می کنند ، بنابراین انتظار داشته باشید که حدود 10 تا 20 ساعت طول بکشد تا آنها به طور کامل دریغ شود.

جوجه های جوجه کشی را در یک جعبه کوچک ، به نام گوشتی قرار دهید. جوجه کشی جایی است که جوجه ها چند هفته اول خود را با خیال راحت گذراند. جعبه را با تراشه های چوبی پر کنید تا آنها راحت و راحت نگه داشته شوند.

در طی دو هفته اول گوشت گاو را بین 95 تا 97 درجه فارنهایت (35 تا 36 درجه سانتیگراد) گرم کنید. جوجه‌ها باید گرم نگه داشته شوند تا بتوانند به پیشرفت خود ادامه دهند. با رشد آن‌ها می‌توانید درجه حرارت را کاهش دهید. با شروع هفته 3، هر هفته دما را 5 درجه فارنهایت (3 درجه سانتیگراد) کاهش دهید تا زمانی که به دمای 75 درجه فارنهایت (24 درجه سانتیگراد) برسید. این به جوجه‌ها به رشد سالم کمک می‌کند.

برای 3 روز اول یک چراغ 100 وات در داخل گوشت روشن نگه دارید. اصلا آن را خاموش نکنید، حتی برای شب. جوجه‌ها به نور نیاز دارند تا به آن‌ها کمک کنند تا خوراک و آب پیدا کنند، زیرا چشمان آن‌ها به خوبی توسعه نیافته است. همچنین این امر به جلوگیری از گره خوردن آن‌ها در کنار یکدیگر کمک خواهد کرد.

خوراک شروع کننده جوجه و آب را به آن‌ها بدهید. تامین مداوم خوراک استارت و آب شیرین را تامین کنید. جوجه‌ها در طول روز چرنده می‌شوند. دوبار در روز خوراک را بررسی کنید تا مواد غذایی پاک شده از بین برود و دوباره فیدر را دوباره پر کنید. آب را نیز دوبار در روز ریخته و جایگزین کنید.

 

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *