رطوبت در دستگاه جوجه کشی

رطوبت در دستگاه جوجه کشی

رطوبت موجود در دستگاه جوجه‌کشی عامل مهمی در موفقیت جوجه‌کشی است. برای به حداکثر رسیدن جوجه‌کشی، هوای موجود در دستگاه جوجه‌کشی نباید خیلی خشک باشد و نه خیلی مرطوب.

بر خلاف دما که باید به یک مقدار خاص برسد، رطوبت یک پارامتر متغیر است. در حقیقت، یک رطوبت خوب وجود ندارد، بلکه رطوبت برای پوسته تخم‌مرغ مناسب است. فراموش نکنید که این پوسته با چند هزار منافذ سوراخ شده است (حفره) که از طریق آن اکسیژن، دی اکسید کربن و بخار آب از آن عبور می‌کند. رطوبت مناسب همان چیزی است که تخم آن را تقریبا از دست می‌دهد. 15٪ از وزن تخم در طی جوجه‌کشی (بسته به نوع تخم) را از دست می‌دهد، آب به صورت گاز (بخار آب) است. احتمالا بهتر می‌فهمید که چرا توصیه می‌شود تخم‌مرغ‌ها را با پوسته‌های معیوب را دور بیندازید. پوستی بسیار متخلخل یا برعکس، که منافذ آن با خاک یا کثیفی بسته شده است، به طور جدی کاهش وزن ایده آل را به خطر می‌اندازد. اگر تمیز نباشد، موفقیت دریچه‌های هوا بسیار پایین خواهد بود.

منابع رطوبت در دستگاه جوجه کشی

در طی جوجه‌کشی، تخم‌مرغ‌ها آب خود را از دست می‌دهند: تقریبا 15٪. از این پارامتر همچنین برای نظارت دقیق بر پیشرفت خوب جوجه‌کشی استفاده می‌شود. برای اینکه ایده‌ای به شما بدهیم، 50 تخم‌مرغ در روز 20 گرم بخار را از دست می‌دهند! در صورت پر شدن دستگاه جوجه‌کشی، این قابل چشم پوشی نیست.

رطوبت می‌تواند مقدار بخار آب موجود در هوا باشد. وقتی هوا کاملا از آب اشباع شده باشد، گفته می‌شود رطوبت نسبی 100٪ است. اگر هنوز بخار آب بیشتری وجود داشته باشد، دوباره آب مایع می‌شود و شکل قطره باران یا انقباض در آن ظاهر می‌شود.

نمودار زیر نشان می‌دهد که وقتی هوای اتاق نسبتا مرطوب باشد، در دستگاه جوجه‌کشی بسیار خشک تلقی می‌شود.

نمودار رطوبت هوا

رطوبت نسبی هوا در یک اتاق و در دستگاه جوجه کشی

بنابراین می‌توانید درک کنید که چرا باز کردن درب دستگاه جوجه‌کشی رطوبت آن را کم می‌کند. سرانجام، همه چیز نسبی است.

آب اضافه شده به دستگاه جوجه‌کشی

متداول‌ترین سیستم‌ها عبارتند از:

ظرف آب

اگر آب درون یک ظرف درون انکوباتور قرار گیرد، آن سطح ظرف است که رطوبت را کنترل می‌کند، نه حجم آب.
مثال: ظرف آب گرد به قطر 8 سانتی متر است. برای افزایش رطوبت، از یک گلدان گرد با قطر بزرگتر استفاده کنید. مثلا 10 سانتیمتر از طرف دیگر، برای کاهش رطوبت، از گلدانی با قطر کوچکتر استفاده کنید یا درب گلدان را تا حدی می‌پوشانیم.
همه اینها خیلی خاص به نظر نمی‌رسد؟ در واقع، این قابل اطمینان‌ترین سیستم نیست. این  عمدتا در دستگاه جوجه‌کشی کوچک و قدیمی استفاده می‌شود.

پمب آب

پمپ آب بیشتر در دستگاه‌های جوجه‌کشی سطح بالاتر استفاده می‌شود یا در مدل‌های کوچک اختیاری است. این دستگاه به طور قابل توجهی قیمت دستگاه را افزایش می‌دهد. اما این مدیریت دقیق‌تر در رطوبت، یک مزیت آشکار برای مدیریت جوجه‌کشی است و تاثیر مطلوبی در جوجه‌کشی دارد.

رطوبت را اندازه گیری کنید

دماسنج عقربه ای

رطوبت سنج آنالوگ ارزان‌ترین و بهترین دقت سیستم‌های اندازه گیری رطوبت است. رطوبت سنج می‌تواند رطوبت نسبی را اندازه گیری کند، اما در برابر تغییرات بسیار حساس نیست، به شما امکان اندازه گیری دقیق را نمی‌دهد.رطوبت سنج انالوگ

سنسور رطوبت سنج الکترونیکی

دستگاه جوجه‌کشی را می‌توان با یک سنسور الکترونیکی نصب کرد که رطوبت نسبی هوا را اندازه گیری می‌کند. به طور کلی با یک صفحه نمایش رطوبت را به شما نشان می‌دهد.

 

رطوبت سنج دیجیتال

روان سنج

این یک اسم پیچیده برای یک وسیله ساده است. این رطوبت سنج از 2 دماسنج تشکیل شده است:

دماسنج خشک (لامپ): این دماسنج کلاسیک است که همه ما می‌دانیم.
دماسنج مرطوب (لامپ): این یک دماسنج کلاسیک، مجهز به یک «پارچه» پنبه‌ای است، که انتهای آن در یک مخزن کوچک آب خیس می‌شود.

ساخت رطوبت سنج

ساختن آن بسیار پیچیده نیست. ترجیحا از دو دماسنج یکسان استفاده کنید، دقیقا در محدوده 35 تا 40 درجه سانتیگراد.

 

ساخت رطوبت سنج
برای یک دماسنج مرطوب چه اتفاقی می‌افتد؟

«پارچه پنبه ای» نسبتا سریع خیس می‌شود زیرا نوک آن در آب خیس می‌شود.
مانند لباس خیسی که در بیرون خشک می‌کنید، «پارچه» تمایل به خشک شدن دارد. اما در زمانی که هوا رطوبت کمی داشته باشد خشک می‌شود. سعی کنید لباس‌های شسته شده خود را درست بعد از یک آبکشی سنگین خشک کنید و داستان را درک خواهید کرد.
همچنین اگر آب را روی دستان خود بگذارید، چند لحظه طول می‌کشد تا دوباره دستان شما خشک شود. برای خشک کردن دستان، آب مایع موجود در آنها باید به بخار (گاز) تبدیل شود. در همین زمان، دستان شما (یا بسته به فصل) سرد می‌شوند.

این دو پدیده را با هم ترکیب کنید: «پارچه» یک دماسنج رطوبت هوای خشک را بهتر نشان، به طوری که دمای اندازه گیری شده توسط دماسنجی که پارچه به آن وصل است حتی پایین‌تر خواهد بود. بنابراین، هرچه اختلاف بین دماهای اندازه گیری شده توسط دو دماسنج بیشتر باشد، هوا خشک‌تر می‌شود. اگر دو درجه حرارت خیلی نزدیک باشند، این بدان معنی است که رطوبت خیلی زیاد است: «پارچه پنبه ای» نمی‌تواند خشک شود.
توجه: به یاد داشته باشید که «پارچه» باید همیشه انتهای آن در آب غوطه ور باشد.

میزان رطوبت

هنگامی که این 2 درجه دما و همچنین ارتفاع و فشار جو را داریم، از نقشه‌های روان سنجی (رطوبت سنج) یا برنامه‌های تخصصی استفاده می‌کنیم که رطوبت نسبی هوای مورد نظر را ایجاد می‌کند.

برای راحتی شما، ما می‌دانیم که رطوبت نسبی به عنوان تابعی از دمای رطوبت سنج، با دانستن اینکه دماسنج خشک(37.5) درجه سانتی گراد یا (99.5 ) در ارتفاع 0 متر (سطح دریا) اندازه گیری می‌کند.

دمای خانه (° C) دمای منزل (° F) رطوبت نسبی (٪)

20.5                   68.9                     20 ٪
21.9                   71.4                     25 ٪
23.4                   74.1                    30 ٪
24.7                   76.5                    35 ٪
25.9                   78.6                    40 ٪
27.1                   80.8                    45 ٪
28.3                   82.9                    50 ٪
29.4                   84.9                    55 ٪
30.4                   86.7                    60 ٪
31.4                   88.5                    65 ٪
32.3                   90.1                    70 ٪
33.3                   91.9                    75 ٪
34.2                   93.6                    80 ٪
35                        95                    85 ٪
35.9                  96.6                    90 ٪
36.7                  98.1                    95 ٪
37.5                  99.5                  100 ٪

رطوبت مناسب چیست؟

رطوبت کافی برای جوجه‌کشی چیزی است که تقریبا تخم‌ها  آن را از دست میدهند. 15٪ از وزن تخم از اولین روز گذاشتن تخم در داخل دستگاه جوجه‌کشی تا زمان باز شدن تخم‌ها این درصد از کاهش وزن بسته به نوع آن کمی متفاوت است:

باید مراقب باشید از منطقه کاهش وزن 10 تا 20٪ بیرون نشوید. اگر تخم کمتر از 10٪ یا بیشتر از 20٪ وزن از دست بدهد، میزان مرگ و میر جنین بسیار زیاد خواهد بود. به گفته این، یک چیز فرض کردیم: پوسته‌های تخم‌مرغ هیچ نقصی ندارند، به ویژه تخلخل، ترک.

عواقب رطوبت نادرست

رطوبت بسیار کم است

اگر رطوبت موجود در دستگاه جوجه‌کشی خیلی کم باشد، جنین آب بیشتری از حد لازم از دست می‌دهد. با موفقیت جوجه‌های جوجه‌کشی کم آب می‌شوند. پیشرفت آنها به خوبی مختل شده است و آنها باید خیلی سریع به آب دسترسی داشته باشند، در غیر این صورت از تشنگی خواهند مرد.

رطوبت خیلی زیاد است

اگر رطوبت بیش از حد زیاد باشد، جنین قادر به کاهش وزن کافی نخواهد بود. اگر جوجه‌ها باز شوند، متورم به نظر می‌رسند و ممکن است در ایستادن دچار مشکل باشند.

اما بیشتر اوقات، جنین در دریافت اکسیژن کافی مشکل دارد و در هنگام جوجه‌کشی در در روز های اول خواهد مرد.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *