ساختار کلی کنترلر دستگاه جوجه‌کشی

دستگاه جوجه‌کشی جهت حفظ شرایط مورد نیاز برای رشد جوجه داخل تخم نیاز به یک مرکز هدایت دارد که آن را سیستم کنترل یا کنترلر دستگاه  جوجه‌کشی می‌نامند. کنترلرهای جوجه کشی به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم می‌شود. کنترلرهای دیجیتال دستگاه جوجه‌کشی براساس نوع تولید، انواع گوناگونی شامل صنعتی ، نیمه صنعتی و آماتور دارند که در ادامه توضیح داده می شود.

کنترلر آنالوگ :

این نوع از کنترلرها معمولا یک ترموستات ( دماسنج ) ساده می‌باشند که مجهز به یک سنسور دمای ترموکوپلی و یک دیمرولومی تنظیم حرارت می‌باشند.اما امروزه به دلیل دقت پایین و عدم ارائه آپشن‌های موردنیاز این نوع کنترلرها از کار خارج شده و جای خود را به کنترلرهای نیمه دیجیتال داده اند.

کنترلر دیجیتال :

به طور کلی یک سیستم کنترلر دیجیتال دستگاه جوجه کشی دارای 5 بخش می‌باشد.

1- حافظه (IC پروگرامر)

از مهمترین قطعات یک کنترلر IC حافظه می‌باشد. از IC های صنعتی می توان میکروچیپ های ( pic ) و ( atmel ) حرفه ای گرید A و IC های ARM را نام برد. آی سی های گرید B  و یا C به علت نویز پذیری بالای و تحمل پایین دما، سیستم های کنترل دستگاه جوجه کشی را به نیمه صنعتی و آماتور کاهش رتبه می‌دهند. آی سی های غیر صنعتی به راحتی نویز اشیا اطراف را به خود جذب کرده و در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می‌کنند. همچنین انتخاب ظرفیت متناسب با حجم برنامه نوشته شده از اهمیت به سزایی برخوردار است.

2- نمایشگر display

وظیفه نمایشگر نشان دادن وضعیت فعلی دستگاه مانند دما، رطوبت و سایر پارامترهای مورد نیاز است. نمایشگرها را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد. نمایشگرهای سون گمنتی که بر اساس کارکترهای ال ای دی عمل می‎کنند سخت ترین نوع نمایشگر بوده و مناسب ترین نوع برای کنترلر های صنعتی می باشند البته استفاده از نمایشگر های ال ای دی گرافیکی هم مرسوم می‎باشد ولی به علت هزینه تمام شده نسبتا بالا استفاده از ال ای دی های اورجینال و با کیفیت به صرفه نبوده و مدل های ارزانتر هم به علت نویز پذیری بالا کار را دچار ریسک می‌کنند.

3- درایوها ( محرک های خروجی)

برای انتخاب نوع خروجی ها باید توان مصرفی به طور دقیق محاسبه شود . به طوری که حداکثر توان مصرف کننده را محاسبه نموده و محرکی با توان بالاتر انتخاب میکنند. از انواع محرک خروجی رله ، ترایاک، SSR و ماسفت را می توان نام برد. امروزه از رله ها به علت استحلاک بالا کمتر استفاده میگردد . همچنین SSR ها به علت هزینه بالا معمولا در صنعت جوجه کشی کاربردی ندارند.

4- سنسور

سیستم کنترل دستگاه جوجه‌کشی می تواند به انواع سنسور های دیجیتال و آنالوگ مجهز باشد، بعد از انتخاب نوع دیجیتال یا انالوگ 5 شاخصه اصلی می‎‎‎‎‌باشد:

  1. محدوده مورد نیاز برای دستگاه جوجه کشی بین 0 تا 50 درجه سلسیوس می باشد
  2. نوع پارامتر اندازه گیری
  3. دقت اندازه گیری (0.1 درجه سلسیوس مناسب می‎باشد)
  4. صحت اندازه گیری ( میزان خطا بعد از کالیبراسیون)
  5. عمر مفید سنسور ( حداقل 3 سال)

سنسورهای آنالوگ مانند  ntc  و  pt100 به دلیل تحمل بالا در فاصله گیری از دستگاه کنترلر و عایق بندی مناسب سنسور در دستگاه های جوجه‌کشی صنعتی کاربرد فراوان دارند همینطور سنسور های دیجیتال همانند sht  ها به دلیل حساسیت در برابر مواد ضد عفونی و محدودیت در فاصله گرفتن از سیستم کنترل کمتر در دستگاه های جوجه‌کشی صنعتی استفاده می‌شوند.

5- نرم افزار

برای برنامه نویسی یک سیستم کنترل دستگاه جوجه‌کشی از زبان های برنامه نویسی استفاده می‌شود.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *