کنه قرمز یا Dermanyssus gallinae . آنها انگلهای سرسخت و کوچکی در خانواده مشابه عنکبوت و کنه هستند.که شبانه به بدن مرغ های شما می ایند تا از خون آنها تغذیه کنند. آنها نه تنها خون مرغ های شما را تخلیه می کنند بلکه کنه های قرمز تعدادی ویروس و باکتری.را  می توانند منتقل کنند و می توانند بیماری ها را در بین جوجه های شما گسترش دهند.

کنه مرغ قرمز یکی از 18 گونه کنه موجود در طیور خانگی است.

فهرست مطالب

کنه قرمز چیست؟
کنه قرمز چقدر بزرگ است؟
آیا مرغ های شما مایت قرمز دارند؟
چگونه تشخیص دهیم که مرغ و پرنده های شما دارای کنه قرمز است:
بهترین مکان برای یافتن کنه قرمز چیست؟
آیا کنه های طیور قرمز می توانند مرغ ها را از بین ببرند؟
کنه های قرمز از کجا آمده اند؟
آیا لانه پلاستیکی برای کنه قرمز بهتر هستند؟
آیا انسان می تواند از مرغ کنه قرمز بدست آورد؟
آیا کنه های قرمز در زمستان می میرند؟
چرخه زندگی کنه قرمز:
نحوه درمان مرغ برای آلودگی به کنه طیور:
چند بار باید از مرغ و پودر کنه قرمز استفاده کنید؟
آیا درمان های طبیعی مایت قرمز وجود دارد؟
نحوه جلوگیری از هجوم کنه طیور:
روش های درمانی کنه قرمز و طیور:
کنه قرمز فقط زمانی قرمز است که از خون مرغ شما تغذیه کند. اگر آنها تغذیه نکرده اند ، رنگ خاکستری دارند. یک آلودگی بد می تواند هر شب 5٪ از خون مرغ شما را بگیرد.

کنه های قرمز در گوشه و کنار منزل و همه ترک های کوچک و مکان های.تاریکی که می توانند در طول روز پنهان شوند وجود دارد.

کنه قرمز چیست؟

کنه های قرمز انگلهای ریزی هستند که طول آنها حدود 1 میلی متر است.و با نوشیدن خون مرغ های شما زندگی می کنند. وقتی فاقد غذا هستند معمولاً خاکستری کمرنگ یا مایل به سفید هستند.اما پس از خوردن و متورم شدن از خون ، قرمز می شوند.

آنها موجوداتی محکم با 4 جفت پا و سر ، سینه و شکم در یک بدن واحد هستند.

در زیر: کنه قرمز و تخم آن برای مقایسه است. طرحی از یک کتاب مرغداری قدیمی.

کنه قرمز پرندگان

کنه ها دوست دارند شب ها وقتی پرنده ها سیر می شوند و کمتر جابجا می شوند.، به انها حمله کند. آنها معمولاً به طور دائم در بدن پرنده ها  زندگی نمی کنند بلکه برای غذا خوردن به آنجا می روند.و سپس به جای دیگری می روند ، غالباً به مناطق تاریک و سخت تری دسترسی پیدا می کنند.

کنه طیور فقط یک هفته زندگی می کند اما در آن زمان رشد.، جفت گیری و تولید مثل فراوان می شود. با چنین چرخه کوتاهی از زندگی ، این می تواند به این معنی باشد که خلاص شدن از شر مایت ها یک فرآیند طولانی.و دشوار است زیرا تولید مثل و آلوده شدن گله شما فقط با تعداد کمی از کنه ها  به زمان کمی نیاز دارد.

فعالیت کنه مرغی

کنه های طیور در ماه های بهار و تابستان در بیشترین فعالیت هستند و در پاییز و زمستان به حالت خواب در می آیند. تخمهای گذاشته شده در اواخر تابستان ممکن است تا زمان گرمتر شدن هوا منتظر بمانند تا در بهار دوباره تبدیل به جوجه شوند.

کنه قرمز از انگلهای خارجی رایج پرندگان و از منفورترین مرغداران است. گرچه بسیار کوچک است با چشم غیر مسلح دیده می شود. کنه ها از خون یا پر ، پوست یا مقیاس پرندگان تغذیه می کنند.

آلودگی های سنگین می تواند منجر به ضعف در سلامتی ، کم خونی ، کاهش تولید تخم مرغ.، کاهش وزن یا در موارد شدید مرگ شود.

در زیر: کنه قرمز روی چوب در یک قفس مرغ.

کنه قرمز روی چوب

کنه قرمز شبانه بیرون می آید تا از خون مرغ و خروس ها تغذیه کند ، معمولاً به مدت 1-2 ساعت. پس از تغذیه ، کنه ها به محل اختفای خود در شکاف ها و درز ها که جفت می شوند برگشته و تخم های خود را می گذارند.

بازرسی از محل نگهداری طیور در طول روز ، مایت قرمز یا میزان آلودگی را نشان نمی دهد ، بنابراین در هنگام تاریکی شب ، هنگام فعال بودن مایت ها ، خانه ها باید با چراغ قوه یا لامپ بررسی شوند.

کنه قرمز چقدر بزرگ است؟

کنه قرمز بسته به اینکه اخیراً تغذیه کرده باشد یا نه دو اندازه است. اگر آنها در 12 ساعت گذشته یا حدوداً تغذیه کرده باشند ، آنها کوچک یا به طول تقریبی 0.5 میلی متر و خاکستری یا بزرگ ، به طول 1 میلی متر و قرمز هستند.

در زیر: یک کنه قرمز در کنار یک سکه به عنوان مقایسه اندازه.

اندازه و سایز یک کنه قرمز

تخمهای کنه قرمز کوچک (0.4mm x 0.25mm) بیضی و سفید مرواریدی هستند.

 

آیا مرغ های شما کنه مرغی دارند؟

لکه بینی این انگل خارجی در مرغ ها کار سختی است زیرا کنه ها فقط در شب بیرون می آیند. اگر مشکوک هستید ، به محض جمع شدن بیشتر جوجه ها ، نگاهی به قسمت زیر بالها و زیر شکم پرنده بیندازید.

در سطح آلودگی زیاد ، کنه ها باعث افزایش استرس به پرندگان می شوند. به دنبال لکه های خون بگردید ، اگر پرندگان تمایلی خوابیدن شب در لانه ندارند ، احتمال آلودگی به این انگل وجود دارد.

در زیر: پرنده ها پر روی قسمت شکم ندارند که اثرات  ناشی از کنه قرمز است.

حمله کنه قرمز به زیر شکم پرنده

ظاهر کنه قرمز به آخرین تغذیه آنها بستگی دارد. وقتی اخیراً تغذیه می شوند ، قرمز به نظر می رسند و با افزایش زمان آخرین خوراک ، این رنگ از سیاه تا خاکستری تعغیر می کند.

چگونه تشخیص دهیم که مرغ و پرنده های شما دارای کنه قرمز است؟

این انگل ها بسیار ریز و به سختی قابل تشخیص هستند ، به خصوص در طول روز که پنهان هستند و به رنگ سفید یا خاکستری هستند. بهترین زمان برای جستجو شب هایی خواهد بود که رنگ قرمز داشته باشند.

به شکاف ها و درز های زیر شیروانی یا زیر سقف نگاه کنید. نگاهی دقیق به انتهای لبه ها یا زیر جعبه های تودرتو بیندازید. سعی کنید با یک دستمال پاک کنید و اگر آن را با گل و لای قرمز متلاشی کردید ، احتمالاً بدن له شده کنه هایی است که اخیراً تغذیه شده اند.

علائم آلودگی به کنه قرمز:

پرندگان در حال خارش هستند و میل ب.
ریزش پر.
اثرات پوستی ، لکه خون یا دلمه. به خصوص در زیر یا نزدیک محل دفع مدفوع.
تاج کم رنگ و  بی حال.
خستگی
بی اشتهایی.
عدم تمایل به ورود به قفس برای تخمگذاری در غروب و شب.
تخم مرغ کمتر
مرغ ها در مکان های غیرمعمول تخمگذاری می کنند.
لکه های خون روی تخمها نشانگر آلودگی در کلوآک مرغ مبتلا است.
روی خود مرغ ها ، پرهای نزدیک به پوست ، پاها ، تخلیه و زیر بال ها را بررسی کنید. با این حال ، پیدا کردن آنها در قفس به جای مرغ احتمالاً راحت تر است.

 

بهترین مکان برای یافتن کنه قرمز کجاست؟

سه مکان کلاسیک برای درمان مرغ خانه های مرغ وجود دارد که کنه های قرمز آنها را دوست دارند و به نظر نمی رسد نگهبانان هرگز پاک شوند.

1. زیر نمد سقفی یا زونا. مناطق مسطح بزرگ که در آن می توانید هزاران کنه بدست آورید و هرگز متوجه آن نشوید.

2. تخته سه لا ، OSB یا تخته خرده چوب. این مواد ورقه ای یا ورقه ای فشرده پر از حفره های کوچکی است که مایت ها دوست دارند و مردم نمی توانند برای کشتن آنها وارد شوند.

3. انتهای پچ ها.

آیا کنه های طیور قرمز می توانند مرغ ها را از بین ببرند؟

کنه قرمز در صورت عدم درمان می تواند مرغ ها را به سرعت از بین ببرد. آنها همچنین می توانند بیماری را معرفی و گسترش دهند.

کنه های طیور سلامتی کل گله شما ، به ویژه مرغ های جوان را تهدید می کنند. در تعداد کمتری ، آنها مرغ های شما را بی قرار می کنند و ممکن است خارش ها و خار زدن ها ، پرهای خود را ببندند تا به کنه ها برسند. این ممکن است از تخمگذاری نیز جلوگیری کند.

وقتی آلودگی اتفاق افتاد و تعداد قابل توجهی کنه مرغ از هر مرغ تغذیه کردید ، می توانید گله خود را کم خون و مستعد ابتلا به بیماری های دیگر کنید. اگر درمان نشود ، در نهایت جوجه های شما از بین می روند.

کنه های طیور همچنین باعث سلامتی سایر حیوانات و انسان ها می شوند. آنها می توانند سالمونلا ، سایر بیماری ها را حمل کنند و همچنین می توانند باعث درماتیت برای انسان شوند.

کنه های قرمز از کجا آمده اند؟

برای ورود انگل به مرغداری فقط به یک کنه مناسب نیاز دارید و در نهایت می توانید با یک هجوم مواجه شوید. تحت شرایط مناسب می توان هر هفته ده ها تخم گذاشت.

این 4 روش متداول ورود انگلی به گله شماست.

آیا استفاده از لانه های پلاستیکی برای کنه قرمز بهتر هستند؟

لانه مرغ پلاستیکی قطعاً هنوز هم می تواند به آلودگی به کنه قرمز مبتلا شود. مایت ها در ترک ها پنهان می شوند و هنوز تعداد زیادی از آنها در لانه های پلاستیکی وجود دارد ، مانند بین اجزای مختلف تشکیل دهنده این قفس.

آیا کنه قرمز به انسان سرایت می کند؟

بله ، و خانه های قدیمی به راحتی می توانند به مایت ها آلوده شوند. کنه قرمز صبح ها بعد از تغذیه شبانه میزبان خود را ترک می کند و مردم را گاز می گیرد و می تواند باعث درماتیت و تحریک در انسان شود.

آیا کنه های قرمز در زمستان می میرند؟

کنه قرمز در زمستان نمی میرد مگر اینکه درجه حرارت زیر 20 درجه سانتی گراد / -4 درجه فارنهایت باشد و در بیشتر زمستان های شمالی خاموش باشد. زیر 10 درجه سانتیگراد غیرفعال هستند و نمی توانند تغذیه و تولید مثل کنند. هوای گرمتر از 35-10 درجه سانتیگراد برای تولید مثل کنه قرمز ایده آل است و به همین دلیل از بهار تا پاییز با اوج گیری در تابستان مشکل ساز می شوند.

کنه مرغ قرمز Dermanyssus gallinae می تواند تا 10 ماه در یک خانه مرغ خالی زنده بماند. ثابت شده است که دمای بیش از 45 درجه سانتیگراد / 113 درجه فارنهایت و کمتر از -20 درجه سانتیگراد / -4 درجه فارنهایت کشنده است.

به خاطر داشته باشید که ممکن است ترک در محل کار شما بسیار بالاتر از دمای خارج باشد ، بنابراین ممکن است -20 درجه سانتیگراد / -4 درجه فارنهایت برای کشتن همه آنها کافی نباشد.

چرخه زندگی کنه قرمز:

کنه قرمز فقط در تاریکی از پرندگان تغذیه می کند و خون هر شب به مدت 1-2 ساعت تغذیه می کند.

کنه های قرمز بیشتر عمر خود را در شکاف ها و شکاف ها می گذرانند و در این مناطق تخم های را میگذارند.

نحوه درمان مرغ از آلودگی به کنه طیور:

اگر متوجه شدید که به کنه طیور مبتلا هستید ، اقدام فوری و جامعی انجام دهید و بلافاصله مرغ های خود را با استفاده از یک حشره کش بی خطر ، پرمترین ، جذب اسید یا پستن درمان کنید.

 

چند بار باید از مرغ و پودر کنه قرمز استفاده کنید؟

برای درمان مرغ از آلودگی به کنه قرمز ، باید مرغ ها و حیوانات را حداقل دو بار و به فاصله.7 روز از  دارو استفاده کنید کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام کنه ها و تخم های آنها از بین رفته است. ترجیحاً سه بار و پس از آن درمان های طبیعی را دنبال کنید.

آیا درمان های طبیعی مایت قرمز وجود دارد؟

در اینجا برخی از مواد طبیعی وجود دارد و در واقع باید از آنها فقط در حد پیشگیری استفاده شود.، اگر آلودگی بزرگی داشته باشید ، احتمالاً ابتدا باید به مواد شیمیایی متوسل شوید.

نحوه جلوگیری از هجوم کنه طیور:

روش معمول نگهدارندگان مرغ برای دور نگهداشتن مرغ از کنه . استفاده از خاک دیاتومه از پودر ایمن ، بی اثر و بدون مواد شیمیایی است که از پوسته های.فسیل شده گرفته شده ساخته می شود. فاقد هرگونه سم است و استفاده از آن کاملاً بی خطر است.با تماس با آن ، پوشش محافظ مومی آنها.را از بین می برد و مایت ها را از بین می برد. این باعث می شود که آنها در اثر کم آبی بدن بمیرند.

روش های درمانی کنه قرمز و طیور:

درمان های مختلفی برای درمان آلودگی به کنه قرمز در بازار موجود است اما در 2 دسته قرار می گیرند. اقدامات پیشگیرانه که بهترین آنها DE و حشره کش ها است.

با استفاده از محصولی برای از بین بردن و درمان آلودگی به کنه قرمز ، همه مکان ها در.دسترس نیستند و برخی فقط با نسخه پزشک تهیه می شوند.

حشره کش ها:

بیشتر حشره کش ها حاوی پرمترین هستند که یک پیرتروئید مصنوعی است.و از گلهای خشک گل داودی گرفته شده است. پرمترین به عنوان یک حشره کش تماسی عمل می کند که به سیستم عصبی حشره آسیب می رساند. این یک حشره کش موثر است و در پستانداران سمیت کمی دارد ، بنابراین برای شما و گله ایمن است.

این حشره کش های تماسی نباید مستقیماً روی پرندگان استفاده شوند ، مگر اینکه در دستورالعمل ها مشخص شده باشد .

درمان های “نقطه ای” مانند هارکامکتین:

اینها محصولات خریداری شده ای هستند که حاوی ایورمکتین هستند. آنها نیازی به رقت ندارند ، شما فقط دو قطره بر روی گردن پرندگانی که تحت درمان هستید قرار دهید.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *