جوجه کشیس از بوقلمون در دستگاه جوجه کشی

جوجه کشی بوقلمون با دستگاه جوجه کشی

توسط آنا ایوانز13 جولای 2020

جوجه کشی از پرندگان با دستگاه جوجه کشی کار بسیار دشواری است ، اما اگر تمام شرایط به درستی انجام شود ، می تواند این کار را حتی برای یک پرورش دهنده تازه کار نیز انجام دهد. بوقلمون در حال حاضر  نه فقط در تعطیلات ،بلکه  به یک غذای سنتی در سفره ما تبدیل شده است. بسیاری از مردم هر روز بوقلمون می خورند، گوشت بوقلمون خوشمزه ، مقوی و سالم است.

محتوا

چگونه یک نژاد مناسب بوقلمون برای تولید جوجه کشی انتخاب کنیم؟

انواع دستگاه های جوجه کشی

در خانه ماشین جوجه کشی درست کنید

کدام تخم مرغ برای رشد در خانه مناسب است؟

تخمگذاری مناسب در دستگاه جوجه کشی

زندگی تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی

نکات مفید

بوقلمون از تخم در برابر  ، درجه حرارت ، رطوبت و غذا  مراقبت خاصی را انجام میدهد. پرورش بوقلمون در حال حاضر بسیار مورد توجه در پرورش صنعتی و خانگی قرار گرفته است.

در مورد بوقلمون ها در خانه چندین نوع پرورش وجود دارد: اولین ، ساده ترین ، و تقریبا رایگان ، تولید مثل طبیعی است. نقطه ضعف این نژاد تعداد  کم فرزندان است و کیفیت جوجه کشی گاهی اوقات بسیار پایین است. این به این دلیل است که شرایط طبیعی ما یک منطقه آرامش بخش برای پرنده است و نه یک شرایط مطلوب.

روش دوم و قابل اطمینان تر ، جوجه کشی از تخم بوقلمون در خانه با دستگاه جوجه کشی است. این روش موفقیت و کیفیت جوجه ها را تضمین می کند.

چگونه نژاد بوقلمون مناسب را برای جوجه جوجه کشی انتخاب کنیم؟

نژادهای بوقلمون زیادی وجود دارد ، حتی یک جدول مخصوص پرورش دهندگان با تمام مزایا و معایب این یا آن گونه از پرندگان وجود دارد. به همین دلیل انتخاب نژاد برای تولید بسیار مهم است. در این حالت ، باید در نظر داشته باشید که بوقلمون ها برای گوشت با کیفیت خوب و برای فروش پرورش می یابند. بنابراین ، بوقلمون ها نه تنها باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند ، بلکه دارای ارائه فروش به بازار نیز باشند.

مزایای رشد در دستگاه جوجه کشی شامل این موارد است

ساخت ماشین جوجه کشی در خانه

بسیاری از پرورش دهندگان برای جوجه کشی از تخم بوقلمون ، سعی می کنند دستگاه جوجه کشی درست کنند تا از تخم  بوقلمون جوجه کشی کنند. قیمت دستگاه جوجه کشی  بسته به مواد به کار رفته و نحوه ساخت کابین ممکن است متفاوت باشد. برای اینکه جوجه کشی و جوجه ریزی به خوبی انجام شود ، باید ساخت دستگاه جوجه کشی را خودتان انجام دهید ، به طوری که این کار با چرخاندن خودکار تخم ها انجام می شود.

اگر چرخش خودکار وجود نداشته باشد ، اما در مراحل خاصی از ساعات ، شما باید تخمها را چندین بار در روز و حتی شب بچرخانید. طرح ساخت دستگاه جوجه کشی باید ساده ترین باشد ، حتی اگر ماشین کنترل کننده ای برای تأمین گرما و هوا مانند یخچال و فریزر نداشته باشد ، جالبترین ماشین جوجه کشی نیز نمی تواند از عهده این کار برآید.

این طرح می تواند از فوم پلی استایرن یا مقوا ساخته شود ، باید دارای یک شبکه باشد. هر مکانیزم ، حتی کوچکترین ، باید دارای اندازه های بهینه مناسب تخم بوقلمون باشد. برای اینکه با اندازه اشتباه نکنید ، قبل از شروع به ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی ، باید انواع فیلم های آموزشی و عکس های ساخت این تجهیزات را مطالعه کنید.

کدام تخم مرغ برای رشد در خانه مناسب است؟

متأسفانه همه تخمهای بوقلمون برای دستگاه جوجه کشی مناسب نیستند. اگر نتیجه مثبتی می خواهید ، با انتخاب تخم مرغ باید بسیار مراقب باشید.

معیارهای انتخاب صحیح تخم مرغ

علاوه بر این ، قبل از اینکه تخمها را در دستگاه جوجه کشی قرار دهید ، باید آنها را تمیز کنید.

هنگام نور بینی ، تخمها باید دارای مشخصات زیر باشند

در هر تخم مرغ ، زرده اصلی. باید دقیقاً در مرکز باشد ، در غیر این صورت این تخم مرغ منطقی نخواهد بود.

زرده تخم باید تار ، مبهم باشد.

محفظه با هوا باید در انتهای صاف تخمک باشد.

اگر تمام این معیارها را داشته باشید ، تخم های نطفه دار شما با موفقیت جوجه کشی می شوند و بوقلمونهای گوشتی خوبی رشد می کنند و شما این کار را نمی کنید. تعجب خواهید کرد که تخمهای خراب را کجا قرار دهید؟ برای اینکه حتی در نتیجه حتی بیشتر اطمینان داشته باشید ، بهتر است تخم های بوقلمون بیش از یک ماه را مصرف کنید. اما مناسب ترین فصل بهار و پاییز است. در این دوره است که پرندگان بیشترین جوجه را می دهند. اطمینان حاصل کنید که یک جدول دارید که می توانید خروجی بوقلمون ها را در روزها و هفته ها در دستگاه جوجه کشی ثبت کنید.

ماندگاری تخمها مشخص است. حداکثر این تخمها را می توان به مدت 10 روز ذخیره کرد. پس از آن ، آنها دیگر برای دستگاه جوجه کشی مناسب نیستند.

شما نمی توانید تخم بوقلمون را بشویید ، زیرا محافظت طبیعی تخم را نقض می کنید و بوقلمون ها به سادگی می میرند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، بوقلمون ها در مورد شرایط زندگی بسیار سخت گیر هستند. تخم مرغ یکی است. به عنوان مثال ، رطوبت ذخیره سازی نباید بیش از 84٪ باشد. دمای ذخیره سازی بسیار پایین تر از بوقلمون بالغ است. تخم مرغ ها دما را تا 12 درجه تحمل می کنند. اما تحقق همه این شرایط کافی نخواهد بود.

جوکشی از بوقلمون با دستگاه جوجه کشی

قرار دادن صحیح تخمها در دستگاه جوجه کشی

 1. شما باید خود دستگاه جوجه کشی را تهیه کنید. این آماده سازی از روز قبل از تخمگذاری آغاز می شود.
 2. کنترل رطوبت هنوز در دستگاه های جوجه کشی پیش بینی نشده است ، به همین دلیل ظرفی پر از آب در پایین آن قرار می گیرد. سپس رطوبت به سطح لازم می رسد ، البته ، به منظور تنظیم مداوم دما ، شما به یک دماسنج نیاز دارید. معمولاً همیشه دو دماسنج ، 2 سانتی متر بالاتر از تخم ها قرار می گیرند.
 3. تخم مرغ نیز قابل توجه است. به عنوان مثال ، 1 و 2 در انتهای مخالف. به این ترتیب می توانید هر 4 ساعت تخمها را برگردانید. برای این منظور یک مداد ساده و بی خطر مناسب است.
 4. هنگام قرار دادن تخم مرغ ها ، مطمئن شوید که برچسب های روی آن یکسان است ، در غیر این صورت اشتباه می کنید.
 5. توصیه می شود هر سه تا چهار روز تخمها را برگردانید.
 6.  در روز بیست و پنجم ، این دستكاری ها باید متوقف شود ، زیرا به زودی  جوجه ها متولد می شوند.
 7. تخمها را با انتهای کاملاً صاف در پایین قرار دهید.

زندگی تخم بوقلمون در دستگاه جوجه کشی

معمولاً در شرایط بهینه ، از نشانک تا تولد اولین ضماد ، 28 روز می گذرد. تمام این 28 روز مراقبت می شود ، آنها دما و رطوبت را حفظ می کنند. هر روز دما باید متفاوت باشد.

 1. از 1 تا 8 روز ، دما باید روی دماسنج شماره 1 و 37/8 درجه برای دماسنج شماره 2 باشد.
 2. از روز 9 تا روز 21 ، درجه حرارت کمی افت می کند و به 37.6 درجه می رسد.
 3. از 22 تا 25 روز ، دما در 37 درجه حفظ می شود.
 4.  از 26 روز – بوقلمون ها به آرامی شروع به ظهور می کنند. در این زمان دما باید در دماسنج شماره 1 و 37.4 درجه در دماسنج شماره 2 باشد.

در دوره ای که جوجه ها از قبل متولد می شوند.، دما به 36 کاهش می یابد و هوای ورودی افزایش می یابد ، زیرا جوجه های تخم خورده به اکسیژن زیادی احتیاج دارند. اگر فرزندان خوب و سالمی می خواهید ، تخمها باید تا 4 بار در روزچرخانده شوند. اگر همه چیز خوب پیش رود ، پس از دو هفته اندام تنفسی در پرنده تشکیل می شود.و به جوجه کمک می کند تا در این مدت نفس بکشد.

وقتی جوجه تازه در حال جوجه ریزی است ، با چشم غیر مسلح دیده می شود. اما این روند سریع نیست ، بنابراین باید صبور باشید. با رشد طبیعی ، تخم مرغ باید تاریک باشد ، و خطوط مداوم در حال تغییر هستند. اگر این اتفاق نیفتد ، جوجه شما احتمالاً مرده است. پس از این اقدامات ، چرخش ها از قبل متوقف شده اند. در این مدت باید مقدار زیادی اکسیژن و گرما در دستگاه جوجه کشی وجود داشته باشد.

نکات مفید

به خصوص در هفته های اول زندگی در خانه ، باید از جوجه ها مراقبت کنید. به این بوقلمون ها توصیه می شود از تخم مرغ ، آب پنیر ، پنیر دلمه ای و ارزن تغذیه شوند. این رژیم به آنها قدرت رشد و نمو می دهد. بسیار مراقب باشید ، زیرا دستگاه دارای یک عنصر گرمایشی است و دستگاه جوجه کشی نیز با برق کار می کند.، که می تواند خاموش شود و همه جوجه ها از بین بروند. بنابراین بهتر است ژنراتور داشته باشید.

لازم به یادآوری است که بوقلمون حدود 10 ساعت از جوجه درآورده است. بنابراین ، شما باید صبور باشید ، زیرا این روند طولانی خواهد بود. اگر تمام توصیه ها را دقیقاً رعایت کنید و تمام قوانین را در خانه رعایت کنید.، جوجه های شما سالم خواهند بود و بوقلمون های خوب و گوشتی درست می کنند.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *