آموزش پجوجه کشی از مرغ شاخدار

مرغ شاخدار گونه ای طیور است که اولین بار در آفریقا ظاهر شد. این ‘پرندگان سلطنتی’ شبیه بوقلمون ها و مرغ های خانگی هستند. بیشتر اوقات ، به دلیل گوشت مقوی ، سالم و تخم مرغ های خوشمزه پرورش می یابند. مرغ های هندی از نظر ماهیت خود به خوبی با تغییرات آب و هوایی سازگار می شوند ، نسبت به شرایط پرورش در قفس بی ادعا هستند و نسبت به بیماری های مختلف مصونیت عالی دارند ، بنابراین پرورش این پرندگان کار چندان دشواری نیست. قبل از شروع آموزش جوجه کشی از مرغ شاخدار ، باید بدانید که چند روز تخم های مرغ گینه از تخم بیرون می آید. این امر برای ایجاد شرایط راحت برای مرغهای تخمگذار و تشکیل جیره غذایی مناسب ضروری است. یک رژیم غذایی مناسب و سالم کلید سلامت یک مرغ دریایی مولد و جوجه های ان است.

محتوا

  1. خصوصیات تخم ریزی دوره جوجه ریزی تخم مرغ
  2. عوامل موثر بر روند تخمگذاری و جوجه ریزی
  3. روش های پرورش پرندگان گینه
  4. پرورش در دستگاه جوجه کشی
  5. تخم مرغ در حال جوجه ریزی
  6. چند روز تخم گذاری تخم مرغ های هندی

مرغ گینه مانند قرقاول گوشت بسیار خوش طعمی دارد. این گوشت خوش طعم ، حاوی آب کمتری نسبت به مرغ و سرشار از پروتئین ، هموگلوبین و ویتامین A است.

خصوصیات تخم گذاشتن مرغ شاخدار

دیر به سن بلوغ میرسند. آنها در سن هفت یا هشت ماهگی به بلوغ کامل می رسند. سپس آنها عجله دارند. اما زمانی که مرغ های دریایی میخواهند روی تخم های خود قرار بگیرند نه تنها به سن بلکه به شرایط پروش بستگی دارد. در شرایط مناسب ، مولد ها در نه یا یازده ماهگی شروع به نشستن روی تخم ها می کنند.

مهم است که بدانید نرها دیرتر از ماده ها به بلوغ می رسند ، بنابراین اگرنر و ماده های مرغ شاخدار  هم سن و سال بخرید ، مرغ چند ماه اول نمی تواند تخم نطفه دار تولید کند. تخمها خوراکی خواهند بود ، زیرا نر قادر به باروری آنها نیست.

اگر می خواهید بلافاصله پس از خرید این پرندگان پرورش آنها را شروع کنید ، بهتر است گله ای را انتخاب کنید تا نر کمی از مرغ دریایی بزرگتر باشد. با این حال ، روش هایی برای تسریع مصنوعی شروع بلوغ وجود دارد که اغلب در مزارع پرورش مرغ استفاده می شود. در همان زمان ، ماده از شش ماهگی شروع به تخم گذاری  می کند.

مدت زمان جوجه کشی از تخم مرغ گینه

مرغهای هندی از نژادهای مختلف قادر به جوجه کشی از تخم خودشان هستند ، اما برای همه  تعداد روزهایی که مرغ هندی روی تخمها می نشیند ، یکسان نیست. لازم است که بدانید در مدت زمان نشستم مرغ شاخدار روی تخم برای جوجه کشی  تعداد تولید تخم انهارا تحت تاثیر قرار می دهد. یک مرغ مولد  به مدت 25-28 روز روی تخمها می نشیند. در عین حال ، تعداد تخم های تولید شده توسط مرغ گینه کاهش می یابد.

اگر مرغ دریایی را در قفس نگه دارید ، می توانید تولید بسیار بیشتری تخم نسبت به نگهداری در بستر داشته باشید ، با ایجاد روشنایی مصنوعی ، مرغ ها می توانند تخمگذاری کنند خیلی زودتر از حد لازم ، اما این محصول فقط تخم خوراکی خواهد بود.

تعداد تخم مرغ شاخدار

تعداد تخم مرغ شاخدار در یک دوره جوجه کشی

مرغ های دریایی می توانند حداکثر 150 تخم در سال بگذارند.

اما باید بدانید که هرچه مرغ تخم بیشتر تولید کند ، بدن از پا می افتد. برای حفظ انرژی حیاتی و سلامت پرنده ، لازم است شرایط راحتی برای تخمگذاری و تغذیه مناسب با مقدار کلسیم در آن فراهم شود. اولین تخم مرغ های هندی که از آنها تولید می کنند بسیار کوچک هستند و برای جوجه کشی مناسب نیستند.

عوامل موثر بر روند تخمگذاری و جوجه کشی

میزان تخم مرغ های گینه به نژاد پرنده و خصوصیات فیزیولوژیکی آن بستگی دارد. به عنوان یک قاعده ، روند تخمگذاری این پرندگان همچنان افزایش می یابد. برای چندین ماه ، در ابتدا تعداد تخم های گذاشته شده به 6 عدد می رسد ، اما با گذشت زمان این تعداد فقط افزایش می یابد.

اگر شرایط آب و هوایی برای مرغ مصری مناسب باشد ، در اواخر ماه فوریه آنها می توانند تخم گذاری کنند. دوره تخمگذار در ابتدای مارس پایان می یابد. بیشترین بهره وری در ماه مه مشاهده می شود. معمولاً از اواسط پاییز ، مرغ هندی دیگر تخم نطفه دار تولید نمیکند. اما اگر مرغ تخمگذار تحت شرایط کنترل شده باشد ، مدت تخمگذاری می تواند تا 9 ماه افزایش یابد.

روشی که یک مرغ هندی روی تخمها می گذارد بر تعداد و کیفیت آنها تأثیر می گذارد. اما علاوه بر شرایط ایجاد شده برای تخم ریزی ، استعداد ژنتیکی و پارامترهای زیر نیز مهم است:

همیشه سالانه 150 تخم نمی گذارند. بسته به شرایط ایجاد شده برای مرغ شاخدار ، مقدار محصول می تواند به 180 برسد.یا چندین ده کاهش یابد. اما مواردی وجود داشته است که پرنده ای هر ساله 200 تخم گذاشته است.

پرورش مرغ شاخدار

روش های پرورش پرندگان گینه

مرغ های هندی را می توان به دو روش پرورش داد:

جوجه کشی از مرغ شاخدار با دستگاه جوجه کشی

این روش فقط از تخم های سالم استفاده می شود: اندازه متوسط.​​، بیضی شکل و پوسته ای یکنواخت و بدون کوچکترین ترک. برای بررسی اینکه آیا تخم مرغ ترک خورده است یا نه ، در صورت لزوم باید آنها را فشار دهید. صدای ترک هایی شنیده می شود. نیازی به ترس از ضربه زدن به تخم های مرغ شاخدار نیست ، آنها شکسته نمی شوند.زیرا پوسته آنها محکم است. این اجازه می دهد تا تخمها برای مدت زمان طولانی تر ، بدون از دست دادن خواص و خراب شدن ، ذخیره شوند.

قبل از قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی ، باید بررسی کنید که آیا آنها لخته خون دارند. برای این کار می توانید از نطفه سنج استفاده کنید. تخم مرغ نطفه دار بهتر است با دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه شوند.

جنین های نطفه دار را  باید بلافاصله پس از هفته سوم نطفه سنجی کنید. در این مرحله ، می توانید از طریق نطفه سنج  جوجه را ببینید و ببینید  که زنده است یا نه. احتمالاً در برخی از تخم ها جنین از بین رفته است.

پرورش جوجه مرغ شاخدار

بعد از جوجه کشی ازتخم  مرغ گینه ، آنها را باید در زیر مادر مصنوعی قرار داده و تغذیه اولیه را شروع کنید. ویژگی این جوجه ها این است که می توان آنها را با هر نوع غذایی تغذیه کرد: آنها به تغذیه خاصی احتیاج ندارند. اما مهم است که رژیم غذایی شامل تمام ویتامین ها و سایر مواد مغذی لازم باشد که مرغ با آنها به سرعت رشد می کند.

حتماً دما را در دستگاه های جوجه کشی کنترل کنید. بلافاصله پس از انتقال جوجه ها از دستگاه به پرورش گاه ، دما باید کاملاً بالا باشد ، زیرا در این زمان آنها هنوز پر ندارند  و می توانند یخ بزنند. جوجه مرغ گینه را با مادر مصنوعی نگه دارید تا در یک سمت جمع نشوند . هوای مکانهایی که توسط این لامپ روشن نمی شوند.سرد خواهد بود و جوجه ها می توانند سرد شوند و لامپ های رشته ای شعاع فضای بیشتری را گرم می کنند.

جوجه کشی از مرغ شاخدار

جوجه کشی از مرغ شاخدار با مرغ شاخدار ماده

مرغ شاخدار ماده ، یک مکان آرام و راحت را انتخاب می کند. دانستن این نکته ضروری است که هرگز نباید تخم های آنها را را لمس کرد ، در غیر این صورت مرغ گینه آنها را به جوجه.تبدیل نمی کند ، آنها می ترسند و لانه خود را ترک می کنند. معمولاً یک پرنده تا 20 تخم میتواند نگهداری کند ، سپس روی آنها می نشیند و شروع به جوجه کشی می کند.

هنگامی که مرغ هندی روی تخم نشسته است ، مزاحمتی برای آن ایجاد نکنید ، بنابراین دارندگان مرغ توصیه می کنند که در داخل خانه لانه بسازند ، این باید به پرنده کمک کند تا آرامش خود را بدست آورد و احساس امنیت کند.

مرغ های شاخدار بسیار خجالتی هستند ، و نه تنها از صاحب خود می ترسند. مرغ دریایی در مناطق باز کرچ نخواهد کرد. برای جوجه کشی موفق ، آنها به آرامش و امنیت نیاز دارند. با این حال ، در این دوره ، مرغ های دریایی نه تنها خجالتی هستند ، بلکه پرخاشگر نیز هستند.

در تمام مرغ های هندی ، جوجه ها به طور هم زمان ظاهر نمی شوند. حتی اگر پرندگان همزمان روی تخم ها بنشینند ، نتیجه گیری آنها ممکن است در روزهای مختلف اتفاق بیفتد. معمولاً 2 روز طول می کشد.

دسته ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *